Huawei zaprezentuje nowego MatePad'a - oficjalnie zdjęcia już w sieci

Chińczycy liczą na wysoką sprzedaż ze względu na pandemię. MatePad ma być świetnym sprzętem do elearningu.

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi za pomocą portal Weibo Huawei zamierza zaprezentować nowy tablet z rodziny MatePad.

Huawei zaprezentuje nowego MatePad'a - oficjalnie zdjęcia już w sieci

Źródło: gizchina.com

Od kilku tygodni w sieci pojawiają się plotki na temat nowego tabletu chińskiego producenta. Huawei postanowił uciąć pogłoski i oficjalnie poinformował, że zaprezentuje nowe urządzenie.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.09.2021]
  • iPad Pro zastąpi Ci MacBooka! Te zmiany to potwierdzają
  • Harmony OS 2.0 to nadal Android 10! Został nawet easter egg

Nadchodzący tablet wejdzie w skład rodziny MatePad i kierowany jest dla uczniów oraz studentów, a także rodziców.

Huawei MatePad dostępny będzie w dwóch wariantach kolorystycznych - białym oraz szarym. Tablet wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 10,4 cala z niewielkimi ramkami. MatePad kompatybilny będzie z specjalnym rysikiem podobnym do Samsung S-Pen. Nie zabrakło technologii chroniącej wzrok użytkownika. Dostępne są również specjalne ustawienia, które pozwolą dostosować ekran do własnych preferencji. Wszystko w trosce o wzrok uczniów biorących udział w zdalnych lekcjach.

Tablet ma pozytywnie wyróżniać się bardzo cienką obudową, która w połączeniu z niewielką masą własną pozwoli trzymać urządzenia jedną ręką.

Oprogramowanie Huawei'a MatePad ma zwiększać produktywność za pomocą takich rozwiązań jak inteligentne współdzielenie ekranu, współpracy z wieloma wyświetlaczami oraz interfejsem dostosowanym do większego wyświetlacza.

Za wydajność odpowiadać będzie średniopółkowy procesor Kirin 810 wykonany w 7 nm procesie technologicznym. Dzięki niemu tablet nie będzie miał problemu z płynnym działaniem, a jednocześnie będzie w stanie działać wiele godzin bez konieczności doładowywania. Nie znamy jeszcze dokładnych konfiguracji, ale prawdopodobnie już w bazowym modelu otrzymamy 6 GB pamięci operacyjnej.

Huawei MatePad ma być odpowiedzią na nagły wzrost popularności nauki online wywołany pandemią koronawirusa.

Tablet zostanie oficjalnie zaprezentowany jeszcze dziś. Na dostęp do usług Google nie ma co liczyć, a i dostępność nowego modelu w Europie nie jest jeszcze w 100 procentach potwierdzona.

Sprawdź, ile kosztuje Apple iPad 10,2.

Źródło: gizchina.com