Huawei zaprezentuje składany smartfon 5G

Druga połowa lutego zapowiada się świetnie. Samsung pokaże w końcu Galaxy S10, a dziś Huawei ogłosiło, że dzień przed MWC zaprezentuje składanego smartfona 5G.

MWC to oczywiście Mobile World Congress , który odbędzie się w Barcelonie w dniach 25-28 lutego. Na oficjalnym Twitterze Huawei wystawiło zaproszenie na konferencję Connecting the Future, zaplanowaną dzień przed rozpoczęciem targów. O godzinie 14 ma zostać zaprezentowane coś "bez precedensu", czyli składany model 5G. Nie podano na razie żadnych informacji na jego temat, aczkolwiek użytkownik Twittera o nicku Bang Gogo zamieścił rendery tego urządzenia - bez podawania źródła, skąd wziął swoją grafikę. Tak więc - być może - będzie wyglądać składany smartfon Huawei:

Huawei zaprezentuje składany smartfon 5G

Tegoroczne MWC zapowiadają się chyba na najciekawsze jak dotąd. Spodziewamy się zobaczyć tam wiele nowych modeli, na które oczekują tysiące użytkowników na całym świecie, ale co ważniejsze - może będziemy świadkami nowych przełomów w świecie smartfonów, jak składane modele, a także zobaczymy początek standardu, w którym nie ma już miejsce na wejście słuchawkowe, a notche są w zaniku.

Jest również wysoce prawdopodobne, że Samsung i Xiaomi pokażą swoje składane modele, nad którymi pracują już od jakiegoś czasu.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [04.08.2021]
  • One UI Watch - wszystko, co wiemy o nowym systemie Samsunga
  • Samsung Galaxy MWC 2021 - jak oglądać event na żywo? [28.06.2021, GODZ. 17:00]