Huawei zaprezentuje składany smartfon 5G

Druga połowa lutego zapowiada się świetnie. Samsung pokaże w końcu Galaxy S10, a dziś Huawei ogłosiło, że dzień przed MWC zaprezentuje składanego smartfona 5G.

MWC to oczywiście Mobile World Congress , który odbędzie się w Barcelonie w dniach 25-28 lutego. Na oficjalnym Twitterze Huawei wystawiło zaproszenie na konferencję Connecting the Future, zaplanowaną dzień przed rozpoczęciem targów. O godzinie 14 ma zostać zaprezentowane coś "bez precedensu", czyli składany model 5G. Nie podano na razie żadnych informacji na jego temat, aczkolwiek użytkownik Twittera o nicku Bang Gogo zamieścił rendery tego urządzenia - bez podawania źródła, skąd wziął swoją grafikę. Tak więc - być może - będzie wyglądać składany smartfon Huawei:

Tegoroczne MWC zapowiadają się chyba na najciekawsze jak dotąd. Spodziewamy się zobaczyć tam wiele nowych modeli, na które oczekują tysiące użytkowników na całym świecie, ale co ważniejsze - może będziemy świadkami nowych przełomów w świecie smartfonów, jak składane modele, a także zobaczymy początek standardu, w którym nie ma już miejsce na wejście słuchawkowe, a notche są w zaniku.

Jest również wysoce prawdopodobne, że Samsung i Xiaomi pokażą swoje składane modele, nad którymi pracują już od jakiegoś czasu.