Huawei znacznie zwalnia z produkcją smartfonów - aktualizacja i oświadczenie Huawei

Efekty "amerykańskich kłopotów" chińskiego producenta już zaczynają się na nim odbijać. Produkcja nowych modeli smartfonów znacznie zahamowała.

Jeszcze na początku maja było dla Huawei tak dobrze - wyprzedziło Apple w produkcji smartfonów i wszystko wskazywało na to, że jest w stanie zawalczyć o tytuł ich największego na świecie producenta. Po zakazie handlu, nałożonym przez rząd USA i zapowiedzi wycofania licencji na system Android, Huawei zaczyna mieć coraz większe problemy. Na pewno Samsunga do 2020 roku nie wyprzedzi, a nowa sytuacja sprawiła, że nakazał zatrzymanie pracy części swoich linii produkcyjnych w Foxconn, czyli miejscu, gdzie produkowane są smartfony największych marek, w tym i Huawei.

Huawei znacznie zwalnia z produkcją smartfonów - aktualizacja i oświadczenie Huawei

Zhao Ming, kierujący należącą do Huawei marką Honor, powiedział, że nowa sytuacja "wymusiła zmianę celów" firmy. Jak na razie za drugi kwartał spodziewane są dobre wyniki finansowe, jednak dopiero trzeci pokaże, jak dużo firma straciła na zakazie nałożonym przez władze USA - i jego efektach. Póki co na swoim rodzimym podwórku, czyli w Chinach, połączone marki Huawei i Honor mają niemal połowę rynku, więc tam producent zawsze znajdzie solidną bazę. I jak pociesza konsumentów Zhao Ming: "wszystkie przeciwności czynią nas silniejszymi". Cóż, zobaczymy zatem, czy z tego zamieszania Huawei wyjdzie wzmocnione?

Zobacz również:

AKTUALIZACJA 04.06.2019 15:40

Otrzymaliśmy oświadczenie od marki Huawei, która odniosła się do pojawiających się w mediach informacji o zmniejszeniu produkcji smartfonów. W komunikacie czytamy:

W ostatnim czasie w mediach pojawiła się nieprawdziwa informacja, że w związku z decyzją amerykańskiego Departamentu Handlu o nałożeniu restrykcji na Huawei, firma ograniczyła produkcję smartfonów. Huawei zaprzecza tym informacjom. Nasza globalna produkcja utrzymana jest na normalnym poziomie, bez istotnych zmian.