Huawei znalazło sposób na obejście obostrzeń rządu USA?

Huawei nie poddaje się i wciąż szuka sposobu na sprzedaż swoich urządzeń na terenie Stanów Zjednoczonych.

Ostatnie miesiące z pewnością nie należą do najłatwiejszych dla Huawei. Znaczenie chińskiej firmy w segmencie smartfonów stopniowo spada. Ma to bezpośredni związek z decyzją administracji Donalda Trumpa, ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, który wpisał Huawei na czarną listę Departamentu Handlu z podejrzeniem o szpiegowanie na rzecz administracji Chin. Przez taką decyzję oraz kolejne ograniczenia i późniejsze sankcje, nakładane także przez obecnego prezydenta Joe Bidena, Huawei nie może korzystać z usług, ani handlować z podmiotami zarejestrowanymi na terenie Stanów Zjednoczonych. Ze względu na to, ze smartfonów Huawei zniknęły m.in. Usługi Google oraz łączność 5G.

Teraz wygląda jednak na to, że chiński producent może w końcu znaleźć sposób na obejście tych regulacji i ponownie umożliwić sobie sprzedaż smartfonów na terenie USA. W jaki sposób? Tego dowiadujemy się z najnowszego raportu Bloomberga. Plan producenta zakłada sprzedaż licencji na projekt smartfonów firmom trzecim, które później mogłyby sprzedawać wyprodukowane przez siebie urządzenia w granicach Stanów Zjednoczonych. Jedną z takich firm ma być chińskie przedsiębiorstwo Xnova, jednostka zarządzana przez państwową China Postal and Telecommunications Appliances Co. (PTAC). Xnova już teraz sprzedaje najnowsze smartfony Huawei nova 9 na swojej stronie internetowej. Inną z firm, która mogłaby w ten sposób sprzedawać urządzenia Huawei jest TD Tech Ltd.. Będą to oczywiście smartfony, których projektantem jest Huawei, jednak zostaną one sprzedane pod inną nazwą.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
  • Sprawdź, czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację do Androida 13 [20.12.2022]
  • Duży amerykański bank zachował się nieodpowiedzialnie

Warto też pamiętać, że od Huawei niedawno oddzieliła się firma Honor, która teraz produkuje smartfony pod własną marką. Póki co są one wciąż sprzedawane w USA, jednak wiemy, że administracja Joe Bidena planuje podjąć w stosunku do niej podobne kroki, jak w przypadku Huawei.

Zobacz także: Już nie tylko Huawei? Rząd USA chce zbanować kolejnego producenta!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: