Human Head Studios przestaje istnieć, dalszy los Rune 2 stoi pod znakiem zapytania

Zasłużone studio Human Head ogłosiło dzisiaj swoją upadłość, na szczęście pomocną dłoń dla pracowników firmy wyciągnęła Bethesda.

Czegoś takiego nie obserwowaliśmy od dawna, jeszcze wczoraj, po kilku latach ciężkiej pracy, twórcy gry Rune 2 cieszyli się z jej debiutu na PC (Epic Games Store), a już dzisiaj ogłosili swoją upadłość.

Human Head Studios było obecne na rynku gier od ponad dwóch dekad (studio pierwotnie założono w 1997 roku), w tym czasie zespołowi udało się przygotować takie produkcje, jak: Rune, Dead Man’s Hand, Lost Within, a ostatnio także Rune 2. Zespół często wspierał innych twórców przy dużych produkcjach, tak było chociażby w przypadku gier Batman: Arkham Origins czy BioShock Infinite. Niestety, ten piękny kawałek historii gier dobiega dzisiaj końca.

Swoich emocji nie ukrywa Chris Rhinehart - założyciel i pełniący obecnie funkcję dyrektora kreatywnego w Human Head Studios:

Niestety musieliśmy zakończyć działalność studia Human Head i zamknąć jego drzwi, było to szczególnie druzgocące z powodu pasji i kreatywności, którą emanował cały zespół.

Jak przystało na dobrego lidera, Rhinehart postanowił ratować swój zespół i poprosił o pomoc Bethesdę, która zgodziła się przyjąć wszystkich pracowników studia. W strukturach nowej firmy działać będą oni pod szyldem nowo uformowanego zespołu - Roundhouse Studios. Todd Vaughn - wiceprezydent Bethesdy, stwierdził, że choć jest mu niezmiernie przykro z powodu upadku Human Head Studios, to jest podekscytowany tym, że wszyscy członkowie tego utalentowanego zespołu wejdą w skład jego firmy.

Co ciekawe, Human Head Studios współpracowało już z Bethesdą przy okazji projektu o nazwie Prey 2, niestety tytuł ten został ostatecznie anulowany przez wydawcę. Miejmy nadzieję, że tym razem, już pod nową nazwą, ekipia stworzy udany i kasowy tytuł.

Dzisiejsze informacje nie napawają optymizmem posiadaczy ostatniej gry studia - Rune 2. Twórcy w swoich ostatnich wypowiedziach nie odnieśli się do przyszłości gry, możliwe nawet, że dalsze wsparcie dla produkcji zostanie anulowane. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej, damy wam znać.

źródło: wccftech.com