Humax HDCI 2000

Uniwersalny Tuner HDTV, pozwalający oglądać programy, m.in. nadawane przez Cyfrę+ i cyfrowy polsat.

Uniwersalny Tuner HDTV, pozwalający oglądać programy, m.in. nadawane przez Cyfrę+ i cyfrowy polsat.

Humax HDCI 2000

W Polsce do oglądania telewizji satelitarnej wysokiej rozdzielczości użytkownicy wykorzystują najczęściej najprostsze modele d ekoderów H DTV oferowane i m bezpośrednio przez operatorów. Nie znaczy to wcale, że muszą je kupować w pakiecie razem z abonamentem i kartą dostępową (wyjątkiem jest telewizja „n”) – na rynku dostępne są także inne tego typu urządzenia. Do redakcyjnych testów trafi ł taki właśnie dekoder – Humax HDCI 2000.

Humax HDCI 2000

Przeciętna jakość wykonania. Poprawnie rozplanowane klawisze

Humax HDCI 2000

Bardzo dobra jakość obrazu, możliwość obsługi dwóch platform cyfrowych. Wygodna obsługa.

Urządzenie z dwoma gniazdami CI umożliwia odbiór programów Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu oraz korzystanie z wszystkich funkcji modeli standardowo oferowanych przez tych nadawców. Urządzenie Humaxa wyposażono w doskonale przygotowany i prezentowany w czytelnej formie podwójny (dla Cyfrowego Polsatu i Cyfry+) elektroniczny przewodnik po programach (EPG), który gwarantuje aktualność zapowiedzi i opisów programów z wyprzedzeniem od dwóch do siedmiu dni.

Również menu urządzenia jest proste i dopracowane grafi cznie, co zdecydowanie ułatwia jego obsługę. Solidnie wykonany HDCI 2000 ma atrakcyjną stylistycznie srebrną obudowę, na której froncie, za uchylanym panelem, ukryto sloty CI.

Humax HDCI 2000

Werdykt

Obsługujący ścieżki dźwiękowe w Dolby Digital 5.1 dekoder Humaxa wyposażono także w skaler rozdzielczości obrazu (do trybu 1080i włącznie) oraz sprawnie działający system zmiany proporcji obrazu z formatu 4:3 na 16:9. Główną zaletą urządzenia jest wysoka jakość prezentowanego obrazu.

Humax HDCI 2000

W porównaniu z oferowanym przez Cyfrę+ dekoderem Philipsa (patrz str. 20), przy odbiorze tego samego sygnału, model Humaxa generuje o klasę lepszy, dużo ostrzejszy, pozbawiony szumów obraz ze zdecydowanie bardziej nasyconymi barwami, mocniejszą głębią czerni i dobrze zróżnicowanymi szarościami.

Informacje

Typ dekoder HDTV

Cena 999 zł

Dystrybutor Sensor www.sensor.com.pl

Funkcje obsługa dwóch kart dostępu warunkowego, odbiór programów telewizji satelitarnej nadawanych w standardach DVB-S/S2 z kodowaniem MPEG2 i MPEG4, skaler rozdzielczości obrazu, podwójne EPG dla polskich nadawców, obsługa DiseQC 1.0, 1.2, USALS, dowolne sortowanie kanałów, predefiniowane listy kanałów

Złącza 2 x Euroscart, HDMI (z HDCP), kompozytowe, komponentowe, 2 x LNB, RCA stereo, cyfrowe audio optyczne, RS232C, USB

Potencjalni rywale

Topfield TF 7700 HSCI 1275 zł

Dekoder HDTV wyposażony w wyjście HDMI i dwa gniazda dla modułów dekodujących CI.

Ferguson HF8800 HD 1199 zł

Dekoder HDTV wyposażony w dwie kieszenie na moduły CI i uniwersalny slot na dodatkowe karty (np. Cyfry+). Trzydniowe EPG dla Cyfry+.