Humble Bundle po polsku. Dodatkowa edycja BookRage zbierająca "na wolność"

Polska inicjatywa BookRage, która czerpie inspirację z Humble Bundle i sprzedaje paczki książek za cenę zaproponowaną przez klienta, doczekała się kolejnej, specjalnej edycji.

Humble Bundle to akcja sprzedaży cyfrowych dóbr, która polega na oferowaniu internautom między innymi gier i innych treści za taką kwotę, jaką są gotowi za zaproponowane produkty zapłacić. W Polsce działa podobna inicjatywa, która skupia się na cyfrowych książkach w polskim tłumaczeniu. Niedawno informowaliśmy o trzeciej edycji akcji BookRage. Teraz ruszyło natomiast wydanie specjalne.

Nowy BookRage nie ma numeru, ale podtytuł “Zbieramy na wolność”. Trwać będzie jeszcze tydzień. W paczce jest pięć książek na temat wolności, które poruszają też tematykę praw autorskich, internetu i wolnego oprogramowania. Wśród pozycji znalazły się “Wolność w chmurze i inne eseje” autorstwa Ebena Moglena, “Wywłaszczeni. Marks, własność i komunizm” napisany przez Daniela Bensaïda, “Wprowadzenie do historii cyfrowej” od Marcina Wilkowskiego oraz “W obronie wolności. Krucjata hakera na rzec wolnego oprogramowania” pióra Sama Williamsa.

Humble Bundle po polsku. Dodatkowa edycja BookRage zbierająca "na wolność"

BookRage

BookRage działa na niemal identycznych zasadach, co Humble Bundle. Czytelnicy płacą za paczkę ebooków wybraną przez siebie kwotę. Dla osób, które zdecydują się za paczkę więcej niż średnia wpłat innych użytkowników dostępna będzie też książka Wojciecha Orlińskiego zatytułowana “Jeśli nie jesteś płacącym klientem, jesteś towarem”. Na chwilę obecną średnia cena wynosi 21,98zł.

Tym razem jednak wyjątkowo nie można ustalić procentowo, ile z wpłaconej kwoty otrzymają autorzy, ile organizatorzy akcji. Stawki ustalone zostały na sztywno - 50% dla twórców, 50% dla organizacji Nowoczesna Polska, która za zebraną kwotę ma plan wydać drukiem eseje Ebena Moglena.