Humble Bundle po polsku, czyli płać za ebooki ile chcesz z BookRage

Humble Bundle to inicjatywa, która polega na oferowaniu internautom cyfrowych dóbr, w tym między innymi gier i ebooków z możliwością ustalenia przez nich ceny, którą chcą za nie zapłacić. Z podobną akcją dotyczącą cyfrowych książek możemy spotkać się też w Polsce. Wczoraj ruszyła trzecia edycja BookRage w ramach której użytkownicy mogą zakupić polskie powieści fantasy.

Polska inicjatywa BookRage działa w zasadzie dokładnie tak, jak opisywane przez nas Humble Bundle. Internautom oferowana jest paczka ebooków, za które można zapłacić dowolną wybraną przez siebie kwotę. Jednocześnie jeśli wysokość opłaty, którą ustali użytkownik, będzie większa niźli średnia kwota zapłacona przez wszystkich uczestników do tej pory, dostaną oni dostęp do dwóch bonusowych pozycji. Akcja trwa dwa tygodnie i kończy się 12 września.

Humble Bundle po polsku, czyli płać za ebooki ile chcesz z BookRage

BookRage 3

To co różni BookRage od akcji Humble Bundle oferujących ebooki jest lokalny charakter akcji. W trzeciej edycji BookRage udostępnione zostały klasyczne polskie książki fantasy. W podstawowej wersji pakietu użytkownik może zakupić trylogię Krzysztofa Piskorkskiego o nazwie “Opowieść Piasków”, na którą składają się powieści “Wygnaniec”, “Najemnik” oraz “Prorok”. Oprócz tego do zestawu dołączona jest książka Feliksa W. Kresa o tytule “Północna Granica” oraz pozycja od Maciej Guzka - “Królikarnia”.

Obecnie średnia wysokość wpłaty za książki wynosi 24,15zł. Jeśli ktoś zdecyduje się zapłacić za paczkę ebooków cenę powyżej tej kwoty, dostanie dodatkowo jeszcze dwie książki: “Król bezmiarów” autorstwa Feliksa W. Kresa oraz zbiór opowiadań zatytułowany “Wody głębokie jak niebo” Anny Brzezińskiej. Płatność realizowana jest przez PayPala albo DotPay, a użytkownik tak jak w przypadku Humble Bundle ma możliwość wyboru, jaki procent z zapłaconej przez niego kwoty powędruje do autorów, jaki do fundacji Nowoczesna Polska, a jaki do organizatorów BookRage.