Humble Bundle: wystartowała kolejna edycja o nazwie Humble Comedy Bundle

Humble Bundle to akcja sprzedaży dóbr cyfrowych, w której to klient decyduje ile jest gotów zapłacić za oferowaną paczkę. Z początku były to gry komputerowe z kategorii Indie, ale teraz znaleźć można tam też inne treści. W najnowszej odsłonie o nazwie Humble Comedy Bundle można stać się posiadaczem cyfrowej kopii nagrań występów popularnych na całym świecie komików.

W przypadku Humble Comedy Bundle zasady są dokładnie takie same, jak przy wcześniejszych akcjach. Klient sam decyduje, ile chce zapłacić za zaproponowaną przez twórców paczkę - może to być nawet jeden dolar. Jeśli zdecyduje się wydać więcej niż średnia cena liczona na podstawie wpłat od wszystkich innych zainteresowanych, do paczki dołączone zostaną bonusy. Użytkownicy decydują też, jaki proces z zapłaconej przez nich kwoty dostaną organizatorzy akcji, ile pieniędzy przekazane zostanie twórcom, a ile trafi na cele charytatywne.

Humble Bundle: wystartowała kolejna edycja o nazwie Humble Comedy Bundle

Humble Bundle - Comedy

Komediowa edycja Humble Bundle w podstawowej wersji oferuje nagrania z występów Marii Bamford, Tiga Notaro, HannibalaBuressa i Jima Nortona. Jeśli użytkownik zdecyduje się zapłacić więcej niż wynosi średnia cena - obecnie na poziomie 8,71 dolara - to dostanie także nagrania Louisa C.K. oraz dwa nagrania Partice O’Neal. Część z nich jest w wersji audio, część zawiera także nagrania wideo. Sprzedaż wystartowała wczoraj i będzie trwała dwa tygodnie, a jak na razie wzięło w niej udział ponad 15 tysięcy osób.

Inicjatywa Humble Bundle na starcie sprzedawała gry wyprodukowane przez niezależnych deweloperów, które cechowały się multiplatformowością oraz brakiem zabezpieczeń DRM. Później do oferty trafiły też gry od komercyjnych wydawców, a następnie inne cyfrowe treści, jak muzyka lub książki.

Humble Bundle: wystartowała kolejna edycja o nazwie Humble Comedy Bundle

Humble Comedy Bundle

Do tej pory przeprowadzono ponad czterdzieści akcji Humble Bundle, z których zwłaszcza ostatnia przygotowana we współpracy z Electronic Arts osiągnęła ogromny sukces. Sprzedawane w niej były niemal za bezcen gry na platformę Origin, a EA zdecydowało się nie wziąć tym razem ani grosza, aby jak najwięcej pieniędzy trafiło na cele charytatywne.