Humble Bundle: zobaczcie, ile pieniędzy przekazaliście na organizacje charytatywne

Wraz z uruchomieniem platformy Humble Bundle gracze otrzymali możliwość zakupu za śmieszne pieniądze wielu interesujących gier. Dodatkowo wsparli przy tym, i to hojnie, organizacje charytatywne.

Humble Bundle to platforma, na której pojawiają się ograniczone czasowo akcje polegające na sprzedaży w atrakcyjnych cenach paczek gier komputerowych, albumów muzycznych, e-booków lub filmów. Najciekawsze jest to, że sami decydujemy o kwocie jaką jesteśmy skłonni zapłacić. Ponadto możemy dowolnie rozdysponować tę sumę pomiędzy twórców, organizatora akcji (Humble Bundle) i organizacje charytatywne.

Wiemy, ile dostały organizacje charytatywne

Pierwsza akcja Humble Bundle została przeprowadzona w 2010 rou. Dzisiaj wiemy już, ile od tego czasu przede wszystkim gracze przekazali pieniędzy dla ponad 50 organizacji charytatywnych. Mowa o okrąglutkiej sumie 50 milionów dolarów, z której w największym stopniu skorzystały ogranizacje Child's Play Charity, Electronic Frontier Foundation, American Red Cross, Charity: Water i Doctors Without Borders. O tym, co dokładniej wsparliście dowiecie się oglądając poniższy film:

Humble Bundle to wspaniała inicjatywa. Zadowoleni z niej są wszyscy uczestnicy: gracze, twórcy, organizator, a przede wszystkim ludzie, którzy najpewniej o niej nie słyszeli, lecz m.in. dzięki niej otrzymują pomoc ze organizacji charytatywnych.