Humble Frozenbyte Bundle - zapłać ile chcesz za Trine i Shadowgrounds!

Pojawił się kolejny zestaw gier indie z serii Humble Bundle. Nowa paczka zawiera gry studia Frozenbyte, które swego czasu spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem graczy. Oprócz trzech bardzo dopracowanych gier, nabywcy Humble Bundle otrzymają dostęp do jednego tytułu, który jest jeszcze w produkcji oraz innego, nad którym pracę przerwano z uwagi na brak wydawcy.

Humble Frozenbyte Bundle oferuje Trine, Shadowgrounds: Survivor oraz Shadowgrounds. Do tych trzech wysokiej jakości gier akcji producent dodaje, pozostającą w produkcji, platformówkę dla młodszych graczy Splot oraz grę przeznaczoną dla nieco starszych zatytułowaną Jack Claw. Prace nad tą ostatnią zostały przerwane, ale producent udostępnił jej kod źródłowy i pozwala na jej dalsze rozwijanie.

Kupując poza promocją, za gry zapłacilibyśmy 50 dolarów, ale w Humble Bundle damy za nie tyle ile uznamy za stosowne. Oznacza to, że można je zakupić nawet za 1 dolara, czyli niecałe 3 złote lub nawet mniej. Można też zapłacić dużo więcej. Rekordziści wydali ponad 2 000 dolarów. Średnia suma przeznaczona na grę to około 5 dolarów. Użytkownicy Windows wydają przeciętnie 4 dolary, posiadacze Mac OS X nieco ponad 6 dolarów, a korzystający z Linuksa prawie 12 dolarów.

Gry działają we wszystkich trzech, wyżej wymieniony systemach operacyjnych, choć Mac OS X musi być przynajmniej w wersji Snow Leopard (10.6). Gry są dostępne bez cyfrowego zarządzania prawami (DRM), czyli można je pobierać i instalować dowolną ilość razy, nie wymagają Internetu do gry i pozwalają na tworzenie kopi zapasowych. Są dostępne w serwisach Steam, Desura i OnLive dzięki kodowi otrzymywanemu przy zakupie.

Wydane pieniądze można podzielić między producenta gry, inicjatora promocji Humble Bundle, fundację działającą na rzecz wolności obywatelskich w elektronicznym świecie i organizację charytatywną dostarczającej zabawki i gry dla dzieci przebywających w szpitalach.

Do końca promocji pozostało już tylko 5 dni. Poniżej znajduje się materiał filmowy prezentujący jej zasady oraz dostępne w niej gry studia Frozenbyte.