Humble Indie Bundle 9. Cztery nowe gry dołączają do oferty

Humble Bundle doczekało się już dziewiątej odsłony edycji oferującej gry z gatunku Indie. Do pierwszych sześciu tytułów oferowanych w paczce dołączają dziś kolejne cztery pozycje, w tym Rocketbirds: Hardboiled Chicken, A Virus Named TOM, Bastion, oraz LIMBO.

Akcja Humble Bundle polega na oferowaniu graczom paczki gier lub innych materiałów w formie cyfrowej, gdzie to klient wybiera cenę, jaką gotową jest zapłacić. Może być to nawet jeden dolar. Aby zachęcić graczy do wpłacania większych kwot dla osób decydujących się na zapłacenie kwoty powyżej średniej otrzymają dodatkowe bonusy.

Dziewiąta edycja Humble Indie Bundle w podstawowej edycji zawiera tytuły takie jak Trine 2: Complete Story, Mark of the Ninja, Eets Munchies i Brutal Legend. Osoby które od startu akcji tydzień temu zapłaciły nieco więcej niż średnia kwota wpłat innych użytkowników otrzymali także FTL: Faster Than Light i FEZ oraz soundtracki do gier w plikach MP3 i FLAC. Teraz, w połowie trwania obecnej edycji dla tych bardziej hojnych graczy twórcy dołączyli kolejne cztery gry.

Każda osoba, która już wcześniej zapłaciła za Humble Bundle więcej niż średnią cenę za paczkę gier po zalogowaniu się na swoje konto dostanie dostęp do takich tytułów jak Rocketbirds: Hardboiled Chicken, A Virus Named TOM, Bastion i LIMBO. Jeśli ktoś jeszcze nie dokonał zakupu to ma na to szansę jeszcze przez tydzień. Obecnie średnia cena za paczkę to 4,67 dolara, podczas gdy cena wszystkich znajdujących się w niej tytułów osobno to blisko 200 dolarów.

Humble Bundle z początku oferowało multiplatformowe gry niezależne, ale od czasu startu akcji do oferty trafiają również kody do gier na platformach Steam i Origin oraz muzyka i ebooki. Nadal jednak organizowane są edycje Humble Indie Bundle, które wracają do pierwotnej formuły. Co warto zaznaczyć w przypadku tej akcji, gracz wybiera nie tylko ile chce zapłacić za paczkę, ale też jaki procent z wpłaconej przez niego kwoty ma być przekazany dla twórców gier, organizatorów i na cele charytatywne.