Humble Indie Bundle - trzecia edycja akcji rozpoczęta

We wcześniejszych akcjach Humble Indie Bundle można było przeznaczyć dowolnie wybraną przez siebie sumę pieniędzy na zakup kilku oferowanych gier niezależnych. Można też było wybrać, jaka część tej kwoty ma trafić do organizatorów akcji, producentów oraz na przedsięwzięcia charytatywne. Tak samo jest i tym razem.

And Yet It Moves

Obecnie zaproponowano graczom pięć wysoko ocenianych gier niezależnych, za które jak zwykle można zapłacić mniej niż dolara lub jeśli ktoś woli całą fortunę. Niektórzy wcale nie oszczędzają i pojawiają się nawet kwoty rzędu kilku tysięcy dolarów. Wszystkie działają w systemach Windows, Mac OS i Linux.

Wśród oferowanych tytułów jest Crayon Physics Delux. W tej grze 2D rysujemy obiekty, które stają się rzeczywistymi przedmiotami w świecie gry i obserwujemy jak zachowują się, gdy zaczynają na nie oddziaływać prawa fizyki. Kolejnym tytułem jest Cogs. To kolejna gra oferująca nam łamigłówki, w której zadaniem gracza jest uruchamianie różnego rodzaju maszyn.

Następna w kolejności jest VVVVVV. Gra o enigmatycznym tytule jest ciekawą platformówką, inspirowaną grami z Commodore 64. Oferuje ona możliwość odwracania grawitacji oraz posiada interesującą ścieżkę dźwiękową i nowy edytor map. W paczce gier niezależnych znalazł się także tytuł Hammerfight, w którym gracz otrzymuje latającą maszynę wyposażoną w broń tnącą, klująca lub obuchową i przy ich pomocy musi poradzić sobie z przeciwnikami.

Listę gier zamyka And Yet It Moves. Ta platformówka podobnie jak inne gry z tej kolekcji duży nacisk kładzie na fizykę rozgrywki. Gracz musi w niej rozwiązywać różne zagadki za pomocą obracania całego świata gry. Wszystkie tytuły dostępne są bez DRM na oficjalnej stronie Humble Indie Bundle. Do końca akcji pozostały dwa tygodnie. Poniżej znajduje się film wideo promujący akcję.