Humble Origin Bundle. Gracze wspierający akcję dostają dwie dodatkowe gry EA

Humble Bundle to inicjatywa, która pozwala internautom na kupno pakietów gier komputerowych lub innych cyfrowych treści przez wybraną przez nich cenę. Ostatnia odsłona, w której sprzedawane są gry Electronic Arts, osiągnęła olbrzymi sukces. Sprzedano na tyle dużo kopii, że organizatorzy postanowili dodać do paczki dwie dodatkowe gry.

Humble Bundle z początku sprzedawało wyłącznie niezależnie wyprodukowane gry komputerowe bez zabezpieczeń DRM, które działały na trzech platformach, czyli Windowsie, OS X oraz Linuksie. W późniejszym okresie dodano do tego oferty z grami dużych wydawców, tytułami na Androida oraz cyfrowymi kopiami muzyki i książek. Takich akcji przeprowadzono już ponad czterdzieści.

To co różni Humble Bundle od klasycznej cyfrowej dystrybucji to fakt, że użytkownik sam ustala cenę, jaką uznaje odpowiednią za dany zestaw, a do tego wybiera, jaki procent z tej kwoty chce przekazać twórcom gier, organizatorom Humble Bundle oraz organizacjom charytatywnym. Za gry internauci mogą zapłacić nawet symbolicznego dolara, ale jeśli użytkownik będzie chciał zapłacić więcej niż średnia cena na daną edycję, to dostanie dostęp do bonusów, jak np. dodatkowych gier.

Humble Origin Bundle. Gracze wspierający akcję dostają dwie dodatkowe gry EA

humble-bundle-origin

Ostatnia akcja z serii o nazwie Humble Origin Bundle cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W jej ramach oferowane są kody Origin (a w niektórych przypadkach również Steam) do gier od Electronic Arts (takie jak Mirror’s Edge, Crysis 2, Dead Space 1 i 3 oraz Battlefield 3), przy czym EA nie bierze pieniędzy dla siebie, a całość dzielona jest wedle uznania klientów między organizatorów, a organizacje charytatywne. Ze względu na duże zainteresowanie postanowiono dołączyć do oferty jeszcze dwa tytuły.

Do gier dostępnych w pakiecie dołączają dwa tytuły, czyli Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising (klucz Steam i Origin) oraz Populous (tylko Origin). Klucze dostępne są do pobrania tych gier dostanie każdy gracz, który do tej pory wsparł akcję kwotą wyższą niż średnia, oraz oczywiście wszyscy, którzy zdecydują się na to przed jej zakończeniem za pięć dni - obecnie średnia cena to 4,84 dolara, podczas gdy całość pakietu jest warta wedle obecnych cen 240 dolarów.