Hunch.com - kolejne wieści o nowym serwisie autorki Flickr

Twórczyni popularnego serwisu Flickr zamieściła na swoim blogu nowe informacje na temat projektu Hunch. Caterina Fake uważa, że serwis ten będzie rewolucją na miarę Wikipedii.

Czym jest Hunch? Serwis ten, w założeniu, ma być innowacyjnym pomocnikiem w podejmowaniu wszelkiego rodzaju decyzji. Użytkownik będzie mógł zadać dowolne pytanie i uzyskać na nie możliwie najbardziej rzetelną i ekspercką odpowiedź. Autorka projektu, Caterina Fake, zamieściła na swoim blogu obszerną informację na temat sposobu w jaki Hunch będzie działać.

Wszystko opiera się na innowacyjnym podejściu do tematyki społeczności w sieci. Użytkownicy będą mogli wykorzystywać Hunch.com by uzyskać spersonalizowane odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Będzie to możliwe między innymi dzięki temu, iż serwis będzie się "uczył" preferencji użytkownika pytającym.

W uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące pytanie pomóc mają pytania dodatkowe zadawane przez innych użytkowników Hunch. Powstanie wówczas swoiste "drzewo decyzyjne", w którym będzie można ulepszać zapytania oraz oceniać ostateczne decyzje podjęte przez autorów pytania pierwotnego. W założeniu system ten ma być dużo szybszy niż od kontaktowania się z ekspertem lub szukania informacji na forach internetowych.

Hunch.com - kolejne wieści o nowym serwisie autorki Flickr

Użytkownik będzie mógł stworzyć temat, po którym otrzyma serię związanych z nim pytań. Dzięki temu Hunch, ważąc plusy i minusy decyzji, postara się odpowiedzieć tak jak zrobiłby to ekspert. Wykorzystując ten serwis łatwiej będzie podjąć decyzję na nurtujące użytkownika pytanie np. jaki system operacyjny zainstalować lub który telefon komórkowy wybrać.

Caterina Fake uważa, że Hunch może stać się przełomem w uzyskiwaniu informacji na miarę sukcesu Wikipedii. Autorka wie jednak, iż na drodze ku temu stoi wiele przeszkód. Jednym z podstawowych jest stworzenie odpowiednio dużej bazy pytań i problemów. Serwis właśnie jest na etapie rozwiązywania tej sytuacji. W tej chwili dostęp do Hunch.com ma ograniczona ilość użytkowników, która jest systematycznie powiększana o wybrane osoby aplikujące na stronie głównej projektu.