Hybrydowa nowość LG

W ofercie LG Electronics w najbliższych tygodniach pojawi się nowy komputerowy czytnik, obsługujący cztery formaty optyczne - CD, DVD, Blu-ray oraz HD DVD. Wiadomo już, że rekomendowana przez producenta cena detaliczna urządzenia wynosić będzie 400 USD.

Ze wstępnych doniesień wynika, że model GGC-H20LI będzie potrafił odczytywać i zapisywać płyty w formatach CD, DVD oraz Blu-ray, a także odczytywać płyty HD DVD. Obsługa tego ostatniego formatu jest pewnym zaskoczeniem - LG jest bowiem członkiem stowarzyszenia BDA (Blu-ray Disc Association), wspierającego format Blu-ray.

Dokładnej specyfikacji technicznej napędu na razie nie podano. Nie jest także znana dokładna data jego premiery - z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że nastąpi ona jeszcze w tym kwartale.

Warto wspomnieć, że GGC-H20LI nie będzie pierwszym produktem obsługującym obydwa konkurencyjne formaty HD. LG ma już w ofercie podobne urządzenie - jest to stacjonarny hybrydowy odtwarzacz HD BH100. Co więcej, przedstawiciele Samsunga poinformowali niedawno, że jesienią w ofercie firmy również pojawi się odtwarzacz obsługujący zarówno płyty Blu-ray, jak i HD DVD. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w tekście "Samsung zapowiada hybrydę HD".