Hybrydowe mapy Google

Serwis Google Maps udostępnił nową funkcję - mapy hybrydowe. Powstają one poprzez nałożenie na obraz satelitarny mapy drogowej. W ten sposób na tle zdjęcia "z lotu ptaka" można zobaczyć nazwy ulic, placów, czy innych obiektów. Taki widok znacznie poprawia orientację w terenie.

Hybrydowa mapa stanowi złożenie satelitarnego obrazu oglądanego obszaru z mapą drogową. Znakomicie ułatwia to orientację i odnajdowanie obiektów na mapie.

Okolice pałacu Buckingham – mapa hybrydowa

Okolice pałacu Buckingham – mapa hybrydowa

Jedyną bolączkę stanowi fakt, że pomimo tego iż zdjęcia satelitarne, w mniejszej, bądź większej rozdzielczości, są dostępne dla całego globu (pisaliśmy o tym w artykule "Cały świat w Google Maps"), o tyle mapy drogowe można oglądać jedynie dla obszaru Stanów Zjednoczonych i od niedawna dla Wysp Brytyjskich, co zostało wspomniane w artykule "Z Google na Wyspy".

Okolice pałacu Buckingham – mapa drogowa

Okolice pałacu Buckingham – mapa drogowa

Nałożenie na siebie dwóch map daje bardzo ciekawy efekt, co można zobaczyć na dołączonych ilustracjach, przedstawiających okolice pałacu Buckingham w Londynie. Na tle obrazu satelitarnego widać między innymi nazwy ulic, placów, stacje metra, czy też oznaczenia ulic jednokierunkowych.

Okolice pałacu Buckingham – mapa satelitarna

Okolice pałacu Buckingham – mapa satelitarna

Pozostaje mieć nadzieję, że zarówno rozdzielczość zdjęć satelitarnych, jak i zasięg map drogowych serwisu będzie się poprawiał i za jakiś czas doczekamy się tych wszystkich funkcji dla naszej części Europy.

Google Maps


Zobacz również