Hybrydowy Asus Transformer Book Trio: dwa CPU, dwie baterie, dwa OS-y. Niesamowita konstrukcja

Asus zaprezentował na targach Computex 2013 bardzo interesujący tablet Transformer Book Trio. Dzięki niemu pokazał na jak wysoki poziom może się wznieść budując hybrydowe konstrukcje.

Na trwających targach Computex 2013 firma Asus pokazuje się z jak najlepszej strony prezentując co rusz ciekawe urządzenia. Wczoraj pisaliśmy o zabezpieczonym szkłem Gorilla Glass 3 Ultrabooku Zenbook Infinity, natomiast dzisiaj mamy okazję przedstawić Wam kolejny bardzo interesujący produkt tajwańskiej firmy: hybrydowy tablet Transformer Book Trio.

O ile jednak Asus znany był już wcześniej z "hybryd", o tyle wspomnianym urządzeniem udowadnia, że ma ogromny potencjał w zakresie projektowania tego typu konstrukcji.

Czym więc jest tak właściwie Transformer Book Trio? Tabletem pracującym w oparciu o Androida Jelly Bean, który dzięki swojej hybrydowej budowie pozwala na podłączenie stacji dokującej przemieniającej go w Ultrabooka wyposażonego w procesor Intel Haswell i system Windows 8.

Specyfikacja Transformer Book Trio przedstawia się następująca:

Część "androidowa": 11,6-calowy dotykowy ekran 1080p, za którym ukryto procesor Atom Z2580 (2 GHz), 2 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 64 GB i akumulator 19,5 Wh

Część "windowsowa": procesor Core i7-4500U, dysk o pojemności 1 TB, złącza 2 x USB 3.0, miniHDMI i mini DisplayPort, akumulator 33 Wh

Na koniec warto dodać, że w "ultrabookowym" trybie możemy liczyć na nawet 15 godzin pracy na baterii.

Transformer Book Trio trafi do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku. Niestety jego przewidywana cena nie została podana.

___________________

Arcyciekawy sprzęt:)