Hybrydowy oczyszczacz wykorzystujący moc roślin

Hybrydowy oczyszczacz powietrza ARIA łączy klasyczną technologię mechanicznych oczyszczaczy powietrza z wykorzystaniem fitoremediacyjnych właściwości roślin.

Hybrydowy oczyszczacz wykorzystujący moc roślin

Na rynku pojawił się nowy, hybrydowy oczyszczacz powietrza Aria firmy Mateko, który łączy klasyczną technologię oczyszczaczy powietrza z wykorzystaniem fitoremediacyjnych właściwości roślin.

Urządzenie wykorzystuje bakteriobójcze światło UV-C, trójwarstwowy filtr z węglem aktywnym, najnowszej generacji filtr HEPA H13, mechaniczny filtr wstępny oraz generator jonów. Technologia została udoskonalona dzięki zwiększonemu współczynnikowi dostarczania czystego powietrza (CADR) i zastosowaniu Air Boostera wykorzystującego turbinę przyspieszającą naturalny ruch powietrza w oczyszczaczu. Powietrze jest dodatkowo zasysane do kanału w części roślinnej, gdzie w korzeniu rośliny następuje proces oczyszczania powietrza. To właśnie technologia wykorzystująca rośliny wyróżnia Arię spośród innych produktów.

Zobacz również:

  • Czyste powietrze w domu z urządzeniami Electrolux
Hybrydowy oczyszczacz wykorzystujący moc roślin

Dzięki fitoremediacji, czyli oczyszczaniu środowiska za pomocą roślin, możemy polepszać jakość wody, gleb gruntowych i powierzchniowych, osadów ściekowych czy powietrza. W przypadku oczyszczania powietrza potrzebujemy specjalnych gatunków roślin, w których znalezieniu pomoże nam dedykowana aplikacja Tuya. Jest ona wzbogacona o autorski pomysł zainspirowany badaniami NASAbibliotekę różnorodnych roślin, definiującą je jako najbardziej kompatybilne do całego systemu i posiadające najlepsze właściwości oczyszczające.

To innowacyjne urządzenie pozwali nam na najbardziej wydajną walkę z zanieczyszczeniami i wirusami, które znajdują się w powietrzu.

Zobacz także: Polska zawarła umowę z NASA. Będziemy eksplorować Księżyc i Mars

Źródło: materiały prasowe