Hyetis Crossbow, "inteligentny" zegarek z aparatem...41 mln pikseli

Hyetis Crossbow to "inteligentny" zegarek mogący stanowić wyposażenie każdego agenta specjalnego. Tym co go wyróżnia z pewnością jest wbudowany aparat pozwalający na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 41 milionów pikseli.

Wszystko na to wskazuje, że wkrótce na rynku pojawią się "inteligentne" zegarki m.in. takich firm, jak Apple i Samsung. Wcześniej konsumenci będą mogli jednak prawdopodobnie zamówić w przedsprzedaży wykonany ze szwajcarską precyzją zegarek Hyetis Crossbow.

Hyetis Crossbow, "inteligentny" zegarek z aparatem...41 mln pikseli

Hyetis Crossbow

Urządzenie, które zbudowane zostało przy wykorzystaniu takich materiałów, jak tytan, ceramika i szafirowe szkło, pozwala na komunikację ze smartfonami za pomocą technologii Bluetooth, WiFi i NFC (wyświetla na ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości m.in. wiadomości tekstowych, e-maili i informacji o pogodzie). Co więcej, wspiera wszystkie najważniejsze mobilne systemy:  Android, iOS i Windows Phone 8.

Najbardziej zaskakującym elementem gadżetu jest jednak wbudowany w niego aparat, który pozwala na skorzystanie  z zoomu optycznego (optyka Carl Zeiss) i pierścieniowej lampy błyskowej oraz, co najważniejsze, wykonywanie zdjęć w ogromnej rozdzielczości 41 milionów piseli.

Zobacz również:

  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!

Pozostałe interesujące cechy urządzenia:

- mikrofon o wysokiej czułości z systemem tłumienia dźwięków

- termometr

- sensory biometryczne

- wysokościomierz, głębokościomierz, barometr

- GPS

- wodoszczelna obudowa (do 250 metrów)

- bezprzewodowe ładowanie akumulatora (powinien wystarczyć na cztery dni pracy)

Oczywiście takie cacko nie może mało kosztować. Trzeba więc za nie zapłacić 1200 USD. Co więcej, dostępne ono będzie w liczbie zaledwie 500 sztuk.