Hyperbook Pulsar Z17 - notebook z 17-calowym wyświetlaczem w 15-calowej konstrukcji

Przestrzeni roboczej i rozrywkowej nigdy za wiele, a ze szczególnym entuzjazmem witamy produkty, które dają nam jej dużo, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów. Przykładem takiego urządzenia jest nowy laptop Hyperbooka - Pulsar Z17. Dzięki bezramkowej konstrukcji w kadłubie do 15-calowych ekranów udało się upchnąć panel o 17-calowej przekątnej.

Hyperbook Pulsar Z17

Pulsar Z17 to debiut marki Hyperbook w zakresie bezramkowych notebooków z matrycą IPS o 100-procentowym pokryciu sRGB. Mamy do czynienia ze sprzętem, który idealnie nadaje się do grania. Sercem komputera jest procesor Intel Core i7-8750H z 8 GB pamięci RAM DDR4, a za przetwarzanie grafiki odpowiedzialny jest układ Nvidia GTX 1060. Unikalną cechą laptopów Hyperbooka jest szeroka możliwość dostosowania konstrukcji do własnych wymagań.

Do Pulsara Z17 możemy zatem zapakować do 32 GB pamięci RAM, wymienić dyski SSD i HDD na moduły M.2 PCIx4 NVME, a także zdecydować się na potężny procesor Intel Core i9-8950Hk z towarzyszeniem szybkiej pamięci Intel Optane. Oczywiście taki potwór musi mieć skuteczny system chłodzenia. W modelu Pulsar Z17 składa się na niego aż 5 miedzianych rurek odprowadzających ciepło, a do tego 2 wentylatory i 4 wyloty powietrza.

Warto podkreślić, że mimo zaawansowanej konstrukcji laptop waży jedynie 2,4 kg. Użytkownik ma do dyspozycji opty-mechaniczną klawiaturę z brązowymi przełącznikami, które wytrzymują do 50 mln naciśnięć. Ceny Hyperbooka Z17 zaczynają się od 5999 zł, co nie jest małą kwotą, ale biorąc pod uwagę specyfikację techniczną notebooka sprawa zaczyna wyglądać nieco inaczej.