Hyundai i Kia chcą oprogramowania Microsoftu

W samochodach marki Hyundai i Kia ma się pojawić oprogramowanie Microsoftu. Będzie ono zapewniać kierowcy i pasażerom dodatkową rozrywkę w czasie podróży.

Pierwsze samochody produkowane przez Hyundai Kia Automotive Group wyposażone w aplikacje Microsoftu pojawią się na rynku w 2010 roku. Będą to modele Genesis (mający stanowić konkurencję dla Lexusa) oraz Genesis Coupe będący odpowiednikiem Forda Mustanga, Nissana 350Z i Infiniti G35.

Hyundai Genesis (model 2008)

Hyundai Genesis (model 2008)

Możliwości oprogramowania zapowiadają się całkiem interesująco: auta będą rozpoznawać głos swego właściciela i pozwolą na sterowanie zestawem audio oraz telefonem za pomocą ustnych komunikatów. Nowe wersje samochodowych aplikacji Microsoftu mają być łatwe w uaktualnianiu.

Jak twierdzi Phil Magney, analityk z Telematics Research Group, Redmond jest jednym z liderów w dziedzinie oprogramowania informacyjno-rozrywkowego (ang. infotainment) stosowanego w autach.

Co więcej, użytkownicy coraz częściej interesują się dodatkowymi możliwościami samochodów - trend zauważalny jest we wszystkich klasach społecznych i wiekowych. Klienci zaczynają żądać aut wyposażonych w dodatkowe oprogramowanie zwiększające przyjemność z użytkowania pojazdu.