Hyundai kupiło Boston Dynamics

Hyundai nabyło pakiet kontrolny w firmie odpowiedzialnej za powstanie m.in. sławnego psa robota.

Hyundai kupiło Boston Dynamics

źródło: Boston Dynamics/ YouTube

Hyundai Motor Group dokonał znaczącego kroku w świecie robotyki mobilnej, nabywając większościowy pakiet udziałów w Boston Dynamics. Jego udziały wynoszą teraz 80%. Najbardziej znany z psa robota o imieniu Spot, Boston Dynamics będzie teraz współpracować z producentem samochodów nad technologiami, które mają zwiększać mobilność ludzi.

Spot, który jest bez wątpienia największą gwiazdą Boston Dynamics, po raz pierwszy był wystawiony na sprzedaż już w czerwcu zeszłego roku. Widzieliśmy już, jak pracuje pasąc owce w Nowej Zelandii, śledząc oznaki życiowe pacjentów z COVID-19 czy dokonując inspekcji placów budowy. Firma opracowała również humanoidalnego robota o nazwie Atlas, skaczącego robota na kółkach o nazwie Handle oraz jego zaawansowaną wersję Stretch, która jest zoptymalizowana do pracy w magazynie i ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku.

Zobacz również:

  • Do Biedronki trafił sprzęt od znanego producenta samochodów

Hyundai Motor Group podobno w zeszłym roku rozpoczął rozmowy z Softbank w sprawie kupna producenta robotów. Transakcja została już oficjalnie ogłoszona i wycenia Boston Dynamics na 1,1 miliarda dolarów. Hyundai opisuje to jako kolejny krok na drodze do przekształcenia się w dostawcę inteligentnych rozwiązań mobilności, który towarzyszy innym inwestycjom w autonomiczną jazdę, sztuczną inteligencję, samoloty miejskie i robotykę.

Oto film promocyjny:

Zobacz także: Kolejny spadek - Bitcoin tańszy o 8 tys. dolarów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: