Hyundai potwierdza, że Apple pracuje nad własnym autem

Jeden z największych producentów samochodów z Korei Południowej prowadzi rozmowy z Apple w sprawie wspólnego rozwoju pojazdu elektrycznego Apple Car. Będzie to pierwszy samochód stworzony przez giganta z Cupertino.

O samochodzie produkowany przez Apple mówi się już od wielu miesięcy. Ostatnimi czasy o projekcie przypomniał nam Elon Musk, który przekazał, że zarząd firmy Apple nie był zainteresowany zakupem Tesli.

Elektryczny Hyundai Kona

Elektryczny Hyundai Kona

Zgodnie z ostatnimi raportami Reutersa, Apple zamierza rozpocząć produkcję swojego samochodu elektrycznego w 2024 roku. Będzie to auto osobowe klasy średniej o bliżej niesprecyzowanym jeszcze nadwoziu. Produkt ten rozwijany jest od jakiegoś czasu pod nazwą Project Titan.

Apple nigdy nie produkowało samochodów, w związku z czym pilnie poszukuje dostawców części, którzy mają ogromne doświadczenie w branży motoryzacyjnej.

Hyundai Motor przekazał, że jest na wstępnym etapie rozmów z Apple. Informacje zostały przekazane przez Korean Economic Daily TV. Podobno obie firmy odbyły dwie rozmowy dotyczące współpracy przy budowie samochodów elektrycznych.

Obecnie Hyundai i Kia są mocno zaangażowane w produkcję aut elektrycznych i posiadają w swojej ofercie kilka ciekawych modeli z napędem elektrycznym, które są znacznie tańsze od Tesli.

Apple i Hyundai są w trakcie rozmów, ale nie ustalono jeszcze żadnych szczegółów.

Eksperci z branży motoryzacyjnej mówią, że Apple samo nie będzie w stanie zbudować auta elektrycznego. To właśnie dlatego gigant z Cupertino poszukuje partnerów, którzy pomogą mu w budowie, dystrybucji, sprzedawaniu oraz serwisowaniu samochodów elektrycznych.

Hyundai jest atrakcyjnym wyborem dla Apple ze względu na wysoką jakość najnowszych modeli, szybki rozwój gamy pojazdów elektrycznych oraz spore doświadczenie na rynku. Hyundai wraz z siostrzaną marką Kia planują wprowadzić do gamy 23 nowe modele aut elektrycznych, których sprzedaż ma wzrosnąć do miliona egzemplarzy rocznie w 2025 roku.

Źródło: pocketnow.com