I Am Groot - kiedy odcinki, jaka fabuła, premiera. Co wiemy o serialu?

Już wkrótce premiera jednego z najciekawiej zapowiadających się seriali Marvela. Zbieramy w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat serialu animowanego - I Am Groot.

I Am Groot (fot. Marvel)

Disney Plus jest zdecydowanie najlepszą platformą streamingową, na której fani Marvela mogą znaleźć swoje ulubione produkcje. Co więcej, w planach są kolejne produkcje, które zapewne ucieszą amatorów superbohaterskich filmów i seriali. Już wkrótce w serwisie zadebiutuje animacja I Am Groot, która opowie o jednej z najciekawszych i intrygujących postaci, czyli tytułowym Groocie. W jednym miejscu zbieramy wszystkie najważniejsze informacje.

i_am_groot

I Am Groot (fot. Marvel)

I Am Groot - data premiery

Pierwsze 5 odcinków serialu I Am Groot zadebiutuje już 10 sierpnia. Kolejna część pojawi się jakiś czas później. Nie jest jeszcze jednak znana dokładna data, kiedy możemy spodziewać się kolejnych 5 epizodów.

Zobacz również:

  • Disney Plus - nowości i premiery sierpnia 2022
  • Marvel - jakie nowe filmy i seriale obejrzymy w 2023 roku?
  • SkyShowtime - seriale, które warto obejrzeć na nowej platformie

Możemy zobaczyć także plakaty, który potwierdzają sierpniową datę premiery.

I Am Groot - fabuła

I Am Groot to animowana seria, której głównym bohaterem jest Groot znany z komiksów Marvela. Każdy odcinek będzie opowiadał o dorastaniu tej postaci. Każdy z odcinków skupi się na innym etapie jego życia, kiedy podróżuje po kosmosie niezależnie od Strażników Galaktyki, spotykając na swojej drodze i poznając nowych bohaterów. Dostępne jest także streszczenie odcinka zatytułowanego Magnum Opus.

Wewnątrz kwadrantu eklektora Baby Groot zbiera różne przedmioty, aby narysować Strażników Galaktyki, powodując później eksplozję w jednym z pomieszczeń statku.

Po tym wszystkim Rocket znajduje Baby Groota próbującego naprawić wysadzoną dziurę i otrzymuje rysunek. Kolejna eksplozja powoduje, że szop zostaje prawie wyssany ze statku, ale zostaje uratowany przez naszego tytułowego bohatera.

i_am_groot

I Am Groot (fot. Marvel)

I Am Groot - obsada i twórcy

W roli naszego tytułowego bohatera wystąpi Vin Diesel. Zobaczymy tutaj także jeszcze jednego członka Strażników Galaktyki, czyli zmutowanego genetycznie szopa Rocketa, w postać którego wcieli się Bradley Cooper.

Funkcję producenta wykonawczego będzie pełnił James Gunn, czyli twórca i reżyser serii filmów Strażnicy Galaktyki. Drugą producentką wykonawczą oraz reżyserką jest Kirsten Lepore. Za scenariusz odpowiedzialni są A.C Bradley oraz Ryan Little. Wraz z Gunnem i Lepore producentami wykonawczymi Marvel Studios są Feige, Louis D’Esposito, Victoria Alonso i Brad Winderbaum.

I Am Groot - gdzie oglądać?

Od dnia premiery, czyli od 10 sierpnia 5 odcinków serii I Am Groot będzie dostępnych na platformie Disney Plus

I Am Groot - trailer