I-O DATA: lekka nagrywarka DVD

Japońska firma I-O DATA zaprezentowała nową wersję zewnętrznej nagrywarki DVD o oznaczeniu DVRP-UN8PL - model DVRP-UN8PL2. Urządzenie charakteryzuje się niewielką grubością oraz możliwością etykietowania płyt optycznych.

Nowa zewnętrzna nagrywarka I-O DATA o oznaczeniu DVRP-UN8PL2 charakteryzuje się grubością niewiele przekraczająca 20 milimetrów oraz niewielką wagą - 450 g. Ze względu na te zalety urządzenie powinno zainteresować szczególnie osoby często korzystające w podróży z notebooka (oczywiście jeżeli jest on pozbawiony wbudowanej nagrywarki). Nowość komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 z którego również jest zasilana.

I-O DATA DVRP-UN8PL2

I-O DATA DVRP-UN8PL2

Urządzenie, które współpracuje z płytami DVD-RW/+RW, DVD-R/+R DL, DVD-RAM i CD-R/RW, wyposażone zostało w bardzo przydatną technologię Labelflash, która stanowi alternatywę dla LightScribe i umożliwia etykietowania specjalnych krążków DVD za pomocą promienia lasera. Użytkownik kupując nagrywarkę otrzymuje do dyspozycji zestaw oprogramowania w skład którego wchodzą: DVD MovieWriter 5 SE, WinDVD 5 OEM, B's Recorder GOLD9 BASIC, labelFOLiO i QuickDrive LE.

Ogólna specyfikacja nowości przedstawia się następująco:

Zapis:

DVD+R - maksymalnie 8x

DVD+R DL - maksymalnie 4x

DVD-R - maksymalnie 8x

DVD-R DL - maksymalnie 4x

DVD+RW - maksymalnie 8x

DVD-RW - maksymalnie 6x

DVD-RAM - maksymalnie 5x

CD-R - maksymalnie 24x

CD-RW - maksymalnie 24x

Odczyt :

DVD-ROM - maksymalnie 8x

CD-ROM - maksymalnie 24x

Nowa nagrywarka została wyceniona na 180 USD. Niestety, nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku europejskim.


Zobacz również