I-mode rusza w świat

Lista subskrybentów internetowego serwisu bezprzewodowego I-mode oferowanego przez japońską firmę NTT DoCoMo przekroczyła 17 milionów, podczas gdy oparty na technologii WAP EZweb oferowany przez DDI zgromadził w Japonii niecałe 5 milionów użytkowników.

Globalna liczba abonentów I-mode przekroczyła w grudniu 2000 roku 17 milionów, oświadczył Yusi Isono z japońskiej firmy NTT DoCoMo, dostarczającej bezprzewodowe usługi internetowe. Od początku roku 2000 serwis zarejestrował 13,5 miliona nowych abonentów, a każdego tygodnia lista klientów usług I-mode wydłuża się o 350 tysięcy nazwisk.

Serwis I-mode firmy NTT DoCoMo zadebiutował 22.02.1999 i do końca roku zgromadził 3,5 miliona użytkowników, a wraz z rosnącą liczbą podłączanych do I-mode telefonów, rozwijała się zawartość oferowana przez serwis, co z kolei przyciągało więcej klientów. Według ostatnich statystyk opublikowanych przez firmę na początku grudnia 2000 roku, zawartość informacyjną serwisu tworzyło 721 dostawców odpowiedzialnych za 1,280 witryn WWW oferowanych w podstawowym menu I-mode (oprócz tego dostęnych jest 31,085 tysięcy stron tworzonych przez inne firmy i prywatnych użytkowników).

Oświadczenie DoCoMo pojawiło się w tydzień po ogłoszeniu przez konkurencyjną firmę DDI, że liczba subskrybentów jej serwisu WAP, EZweb przekroczyła 5 milionów, a oferowana zawartość to ponad 500 stron tworzących sieć EZweb. Trzeci co do wielkości japoński operator bezprzewodowej telefonii komórkowej J-Phone Communication posiada z kolei niecałe 4 miliony użytkowników serwisu J-Sky.

Serwisy oparte na technologii I-mode niebawem będą dostępne także w Wielkiej Brytanii, pierwszym oprócz Japonii kraju, gdzie I-mode stanie się alternatywą dla WAP.

www.nttdocomo.co.jp


Zobacz również