I ty możesz zabić prezydenta!

Dziś mija dokładnie 41 lat od dnia udanego zamachu na amerykańskiego prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Wywodząca się z Glasgow firma Traffic Games, znalazła dość szczególny sposób na uczczenie wydarzeń tego feralnego dnia.

JFk Reloaded - rekonstrukcja zamachu na JFK

JFk Reloaded - rekonstrukcja zamachu na JFK

Za sprawą Traffic Games, od dziś dostępna jest już gra komputerowa o nazwie "JFK Reloaded", która pozwala zrekonstruować przebieg wydarzeń z 22 listopada 1963 roku z Dallas. Jak twierdzą przedstawiciele tej firmy, jest to rozgrywka z gatunku "docu-game", której zadaniem jest obalenie konspiracyjnych teorii tworzonych wokół zamachu na prezydenta Kennedy'ego.

Gracz wciela się w rolę jednego z zamachowców, Lee Harvey'a Oswald'a, który strzelał do prezydenta z okna budynku znajdującej się nieopodal biblioteki. Jak twierdzi Kirk Ewing, szef Traffic Games, zadaniem JFK Reloaded jest zainteresowanie młodszej generacji graczy tym niezwykle ważnym epizodem w historii Stanów Zjednoczonych. Gra została stworzona z przeświadczeniem, iż Oswald był jedyną osobą, która tego dnia oddała strzały w stronę limuzyny JFK, tłumaczy Ewing.

Strona internetowa JFK Reloaded

Strona internetowa JFK Reloaded

Demo "JFK Reloaded" dostępne jest już do pobrania ze strony internetowej, jednak poza funkcją obserwowania prezydenckiej limuzyny poprzez wizjer karabinu snajperskiego nie pozwala na nic więcej. Aby oddać choćby jeden strzał należy zakupić pełną wersję, która kosztuje 9,99 USD.

Do brata zamordowanego prezydenta, senatora Edwarda M. Kennedy'ego zaczęły już napływać sygnały od zbulwersowanych grą użytkowników, jednak jego rzecznik prasowy odmawia skomentowania sprawy i potwierdzenia, czy senator zamierza podjąć jakiekolwiek czynności w tej sprawie.

Więcej informacji: JFK Reloaded


Zobacz również