IBM Cloud online marketplace - wszystkie usługi w jednym miejscu

IBM od dłuższego czasu świadczyło rozliczne usługi w chmurze. Jako że były rozsiane po różnych stronach firmy, dla wygody użytkowników postanowiono zebrać je w jednym miejscu.

To miejsce zwie się IBM Cloud online marketplace i ruszy właśnie dziś. Znajdziemy tam ponad setkę aplikacji IBM, z których warto wymienić przeznaczone dla web-developerów BlueMix, narzędzia do kontroli połączenia i monitorowania dostępu do zasobów, usługi typu IaaS (chmura obliczeniowa), czy też SoftLayer (elastyczne środowisko przetwarzania w modelu infrastruktury jako usługi ). jak powiedział vice prezes IBM, Steve Mills: "To otwarta platforma, która wesprze wszystkie popularne narzędzia oraz struktury. Znajdziemy tu nie tylko produkty IBM, ale mnóstwo oprogramowania open-source od naszych partnerów". Ci partnerzy to m.in. SendGrid, Zend oraz Redis Labs.

IBM Cloud online marketplace - wszystkie usługi w jednym miejscu

Rozwiązania chmurowe mają coraz większy udział w dochodach IBM, a jak przewidują to analitycy, do końca 2014 roku ok. 80% globalnych firm i organizacji będzie korzystać z tego typu rozwiązań. Choć IBM zaczął interesować się tematem znacznie później niż konkurencja, to jednak agresywna polityka firmy sprawiła, że znajduje się ona teraz w czołówce tego typu biznesu. W tym roku na rozwój usług "cloud" ma przeznaczyć ponad 1,2 miliarda dolarów, a dodatkowy miliard na adaptację oprogramowania do tego typu rozwiązań.