IBM będzie wspierał Geronimo

IBM ogłosił, że od połowy września będzie oferował wsparcie dla open-source'owego serwera aplikacji - Geronimo - tworzonego przez Apache Foundation. W maju bieżącego roku korporacja przejęła małą firmę Gluecode, która świadczyła takie właśnie usługi.

O przejęciu firmy Gluecode przez korporację IBM pisaliśmy w artykule "IBM wspiera Geronimo". Teraz IBM chce świadczyć usługi wsparcia technicznego dla serwera Gluecode SE (Standard Edition) oraz oryginalnego Geronimo, na zasadach rocznej subskrypcji.

IBM zamierza także przekazać fundacji Apache kod konsoli do centralnego zarządzania, konfigurowania i monitorowania serwera, która jest częścią serwera Gluecode SE. Będzie to na pewno duży wkład w rozwój projektu Geronimo, którego konsola ma być częścią.

Grupa Gluecode w korporacji stale się rozszerza. Zaraz po przejęciu przez IBM, składała się z zaledwie osiemnastu osób, podczas gdy teraz jest ich ponad sto. Widać, że IBM poważnie myśli o rynku low-endowych serwerów aplikacji i stworzeniu tym samym alternatywy dla JBossa.

Oficjalne ogłoszenie IBM


Zobacz również