IBM i Compaq nie chcą Athlonów

IBM i Compaq ogłosiły, że nie zamierzają w swoich komputerach montować nowych układów 1,2 GHz i 1,3 GHz oraz towarzyszącego im chipsetu 760 MP.

IBM i Compaq ogłosiły, że nie zamierzają w swoich komputerach montować nowych układów 1,2 GHz i 1,3 GHz oraz towarzyszącego im chipsetu 760 MP, który pozwala na zastosowanie tych układów w systemach dwuprocesorowych. Koncern AMD ogłosił wcześniej, że będzie się starał pozyskać kolejnych klientów, oferując im linię nowych procesorów przeznaczonych do stacji roboczych i serwerów. Jednak reakcja producentów sprzętu była bardzo powściągliwa. "We wszystkich naszych serwerach używamy produktów Intela i nie zamierzamy tego zmieniać" - poinformowała Mary McDowell, szefowa grupy serwerów Compaqa.

Zdaniem analityków nie należy się dziwić chłodnej reakcji producentów sprzętu. Dean McCarron z Mercury Research twierdzi, że producenci dużych serwerów i stacji roboczych niechętnie będą stosować nowe układy, ale niewykluczone że znajdą one zastosowanie w mniejszych jednostkach. Potwierdzić to może stanowisko NetExpress, producenta niedużych serwerów, m.in. dla AT&T czy Massachusetts Institute of Technology. "Athlon jest przez nas chętniej wykorzystywany niż procesory Intela - stwierdził Roland Baker, szef NetExpress.


Zobacz również