IBM otworzy w Szkocji nowe centrum danych

IBM poinformował pod koniec zeszłego tygodnia, że zamierza otworzyć w Szkocji na początku 2008 r. nowe centrum danych, które będzie świadczyć swe usługi małym i średnim firmom.

Centrum danych będzie się znajdować w Greenock, gdzie IBM ma już swoje biuro i niewielki ośrodek obliczeniowy. Centrum danych będzie oparte na "zielonych" technologiach, będzie więc energooszczędne (dotyczy to zarówno systemu chłodzenia, jak i sprzętu wchodzącego w skład instalacji) oraz wyposażone na wypadek awarii w generator prądu na olej napędowy. IBM zapewnia, że będzie to bezpieczne centrum, świadczące swe usługi za pośrednictwem wydajnych połączeń internetowych.

Firmy mogą zamawiać usługi obliczeniowe wykonywane przez sprzęt znajdujący się w centrum, bądź zainstalować w centrum swoje własne urządzenia. W tym drugim przypadku użytkownicy mogą sami zarządzać sprzętem i aplikacjami, lub zlecić to zadanie do wykonania firmie IBM.

IBM informuje, że koszt budowy centrum wyniesie ok. 3,52 mln USD. Przewidywany termin oddania centrum do eksploatacji - styczeń 2009.


Zobacz również