IBM pomaga w odstawianiu MSIE

Pewne witryny WWW i portale korporacyjne nie będą działać poprawnie, jeśli nie zostaną uruchomione w Internet Explorerze. Wszystkim jednak webmasterom, którzy zainteresowani są ucieczką od IE, postanowił przyjść z pomocą IBM. Firma w opublikowanym niedawno dokumencie zawarła szereg istotnych informacji pozwalających na lepsze dostosowania własnych stron WWW do przeglądarek Mozilla Foundation.

Opublikowany na witrynie IBM tekst zawiera szereg wskazówek omawiających stosowanie arkuszy CSS, XHTML-a, odmian XML-a i innych. Artykuł oczywiście wzbogacono przykładami kodu, dlatego nawet początkujący webmaster na pierwszy rzut oka odróżni działanie mechanizmów parsujących wbudowanych w przeglądarki Mozilli i Microsoftu. Użytkownicy zapoznają się także z wbudowaną w Mozillę konsolą Javascript (ang. JavaScript Console).

Pozostaje tylko pytanie, czy wszyscy webmasterzy zechcą skorzystać z zawartych w artykule wskazówek? Nie zawsze bowiem optymalizacja jest tak prosta. W przypadku rozbudowanych portali firmowych decyzja o użyciu Internet Explorera zapadła wiele lat temu i teraz trudno dostosować istniejące mechanizmy ActiveX do innych, niekompatybilnych z produktem z Redmond przeglądarek...

Więcej informacji: witryna IBM


Zobacz również