IBM udostępnia edukacyjne MMO dla nastolatków

Firma IBM ogłosiła właśnie, że jej najnowsze dzieło, gra edukacyjna dla nastolatków, jest już w Internecie. Co ciekawe tytuł ten ma formę gry MMO. Jego zadaniem jest zainteresowanie graczy takimi tematami jak matematyka i ochrona środowiska.

Nowa gra od IBM nazywać się będzie PowerUp. Zadaniem gracza będzie wykorzystywać siłę wiatru, słońca i powietrza, aby uratować naszą planetę przed ekologiczną zagładą. Jednak jak się okazuje to nie wszystko.

Stanley S. Litow, przedstawiciel IBM powiedział, że gra powstała z myślą o tym, aby odbudować zainteresowanie młodzieży takimi przedmiotami jak matematyka czy inne nauki ścisłe. To, jak wiadomo, w ostatnich latach znacząco spada, co nie jest korzystne dla rozwoju społeczeństwa.

Zdaniem twórców gry, wirtualny świat MMO jest bardzo atrakcyjny dla młodych ludzi. Dodatkowo atmosfera rywalizacji i dobra fabuła powodować będą, że gracze spędzą przed monitorem wiele godzin. Tym razem jednak nauczą się wielu nowych rzeczy.

Jak już pisaliśmy, gra jest dostępna w Internecie. Jej uruchomienie nie wymaga uiszczania żadnych dodatkowych opłat. Zainteresowanych większą ilością informacji, zapraszamy na oficjalną stronę gry.


Zobacz również