IBM "w dołku"

IBM wspólnie z firmą Callaway Golf opracował wózek golfowy wyposażony w komputer.

Koncern IBM wspólnie z firmą Callaway Golf opracował wózek golfowy wyposażony w komputer IBM ThinkPad. Oczywiście, wózek nie będzie służył jedynie do transportu kijów. Urządzenie mierzy siłę oraz kąt, pod jakim golfiarz uderza w piłkę. Jeśli gracz popełnia błędy, "komputerowy wózek" podpowie mu, jak powinien ćwiczyć, by je wyeliminować. To nie wszystko - komputer potrafi również zasugerować graczowi, jaki kij będzie najlepszy do danego uderzenia.

Przedstawiciele Callaway Golf poinformowali, że na początku zamierzają sprzedać ok. 300 takich wózków. Potencjalnych klientów może jednak zniechęcić cena, komputerowy wózek ma bowiem kosztować ok. 5 tys. USD. Dlatego firma na razie nie planuje produkcji na większą skalę - wyniki sprzedaży pierwszej partii mają wskazać, czy warto produkować ich więcej.

"Wydaje mi się, że będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które uczą się grać w golfa. Oczywiście, należy pamiętać, że komputer nigdy nie zastąpi lekcji udzielonej przez dobrego instruktora" - mówi Jim Combs, trener golfa.


Zobacz również