IBM wspomoże centrum Linuksa

Firma IBM zamierza przeznaczyć ponad 1 milion dolarów na rozwój centrum technologicznego systemu Linux w Brazylii. Stworzone przy współudziale tamtejszego rządu centrum ma za zadanie wykształcić 700 linuksowych profesjonalistów do końca tego roku.

Centro de Difusão de Tecnologia e Conhcimento (CDTC) otwarte mieści się na terenie University of Brasilia. Jak na razie zatrudnia 14 osób, w tym pięciu pracowników firmy IBM.

W skład centrum wchodzą laboratoria programistyczne, wydział wsparcia technicznego oraz sale wykładowe. W ciągu najbliższych kilku miesięcy, na kursach prowadzonych w różnych brazylijskich miastach przez wykładowców z centrum, kształcić się będą przyszli eksperci systemu Linux, rekrutujących się z róznych instytucji oświatowych.

Zobacz również:

  • Najlepszy VPN dla Linuxa 2023

Inicjatywa ta jest elementem szerszej strategii promowania rozwiązań open source, i to zarówno przez rząd brazylijski, jak i firmę IBM. W 2003 roku władze Brazylii były sponsorem Legislative Free Software Week, akcji przekonujące do używania programów open source w rządzie. Z kolei Firma IBM związana jest już z podobnymi incjatywami w Rosji, Indiach, Chinach i Południowej Korei.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: