ICQ w telefonie

Należąca do America Online spółka ICQ podpisała umowę z operatorem mobilnym KPN Mobile. ICQ zaimplementuje swój komunikator w telefonach sieci I-mode.

Początkowo popularny internetowy komunikator ICQ dostępny będzie dla użytkowników telefonii I-mode w Holandii, a wkrótce potem także w Niemczech. KPN Mobile świadczy mobilne usługi telekomunikacyjne w Niemczech, Holandii i Belgii. Jak powiedział jednak rzecznik prasowy operatora, firma nie ma jeszcze planów związanych z udostępnieniem ICQ użytkowników I-mode w Belgii.

Ciekawostką jest to, że "telefonicznego" ICQ będzie można używać, wykorzystując ten sam identyfikator użytkownika (login), co w wersji komputerowej komunikatora. Wersja zaprojektowana do wykorzystywania na terminalach I-mode posiada także te same funkcje, co wersja "stacjonarna" komunikatora.

Zobacz również:

  • Google zamyka jedną ze swoich usług. Będzie Ci jej brakować?

W Holandii, podczas pierwszego (testowego) miesiąca działania mobilnego ICQ, korzystanie z niego będzie darmowe. Później za korzystanie z komunikatora trzeba będzie zapłacić 1 euro miesięcznie wraz z opłatą proporcjonalną do ilości przesłanych i odebranych danych.

KPN Mobile utrzymuje, że liczba abonentów I-mode w Holandii wynosi już ponad 100 tys. Około 100 tys. użytkowników I-mode (choć operator nie podaje dokładnej liczby) jest też w Niemczech.