IDF 2006: milion dolarów za "najseksowniejszy" komputer

W trakcie trwającej właśnie kolejnej edycji konferencji Intel Developer Forum przedstawiciele koncernu ogłosili konkurs na najciekawszy projekt komputera multimedialnego, stanowiącego alternatywę dala "dużych, klockowatych" pecetów typu "media center".

Komputery zgłaszane do konkursu muszą być oparte na platformie cyfrowej rozrywki Intel Viiv, korzystającej z procesorów Core 2 Duo. W konkursie mogą brać udział projektanci i producenci komputerów z całego świata - jedna firma może zgłosić najwyżej pięć różnych projektów. Zwycięzca otrzyma 300 tys. USD na wdrożenie projektu do masowej produkcji, a kolejne 400 tys. na działania promocyjno-marketingowe (prowadzone wspólnie z Intelem). Pozostałe 300 tys. ma przypaść w udziale producentowi, którego projekt zajmie drugą pozycję.

Skąd pomysł na taki konkurs? "W dzisiejszych czasach nabywcy komputerów podejmują decyzje o zakupie sprzętu nie tylko na podstawie ceny i oferowanych możliwości, ale również w oparciu o gabaryty, kształt i styl wykonania", argumentował Eric Kim, wiceprezes Intel Digital Home Group.

Rozpatrywanie zgłoszeń ma zostać zainaugurowane na początku przyszłego roku (w jury zasiądzie m.in. Paul Otellini, prezes Intela). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na kolejnym Intel Developer Forum w marcu 2007 r.