IDF 2007: obraz jak marzenie z wyświetlaczy AMOLED

Konferencji IDF tradycyjnie już towarzyszy wystawa nowości technologicznych Technology Showcase. Przyglądając się prezentowanym tam urządzeniom naszą uwagę szczególnie przykuły najnowsze wyświetlacze Samsunga wykonane w technologii AMOLED. Obraz wyświetlany na tych ekranach robi po prostu piorunujące wrażenie.

O technologii AMOLED pisaliśmy przy okazji relacji z targów IMID (International Meeting of Information Displays). Samsung pokazał na nich wyświetlacze w nowej technologii AMOLED (Advanced-Matrix Organic Light-Emitting Diode). Wyświetlacze te są niezwykle cienkie (nie więcej niż mm grubości) i to co najważniejsze oferują wspaniałą jakość obrazu. Współczynnik kontrastu to 10000:1, a czas reakcji niższy niż 1 mikrosekunda.

IDF 2007: obraz jak marzenie z wyświetlaczy AMOLED

Wyświetlacze AMOLED prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Z niecierpliwością oczekujemy na ich masowe pojawienie się w urządzeniach przenośnych

IDF 2007: obraz jak marzenie z wyświetlaczy AMOLED

AMOLED pozwala też na tworzenie podwójnych ekranów, "sklejonych" ze sobą plecami. Na zdjęciu przykładowe produkty Samsunga

Kąty widzenia wynoszą 180 stopni w obu płaszczyznach! Ekrany wyświetlają pełną gamę kolorów NTSC i są przewidziane do instalowania w urządzeniach przenośnych (odtwarzaczach multimedialnych, telefonach, itp). Nowością pokazaną na IDF jest ekran o przekątnej 4", dysponujący jasnością na poziomie 400 cd/m2 i wysoką rozdzielczością 480x272 (WQVGA).

Zobacz również: