IDG.pl ma 7 lat!

W lutym mija siedem lat od momentu pojawienia się w Internecie strony www.idg.pl. Początkowo serwis ten jedynie agregował informacje z witryn należących do wydawnictwa IDG Poland SA - z czasem jednak przekształcił się w potężny wortal technologiczny, będący obecnie najpopularniejszym w Polsce serwisem poświęconym komputerom, Internetowi oraz nowym technologiom.

Od samego początku działalności stronahttp://www.idg.pl była chętnie odwiedzana przez internautów szukających informacji o IT - jej zaletą było zgromadzenie w jednym miejscu informacji z wielu wiarygodnych i przystępnych źródeł (teraz na podobnej zasadzie działa wiele stron - jednak w 2000 r. była to rzadkość). Siedem lat to jednak w świecie Internetu niemal epoka - w ciągu tej epoki nasz serwis zmienił się nie do poznania. I nie mamy tu na myśli jedynie szaty graficznej (choć ta również doczekała się kilku znaczących zmian)...

IDG.pl ma 7 lat!

Strona główna serwisu IDG.pl

Biblioteka online

Z czasem w IDG.pl pojawiało się coraz więcej informacji, rozbudowywane były archiwa poszczególnych magazynów wydawanych przez IDG Poland SA (dość wspomnieć, że w tej chwili z poziomu serwisu można uzyskać dostęp do zawartości 1372 wydań, z czego ok. 1300 stanowią kompletne magazyny). W archiwach aktualności i materiałów przygotowywanych wyłączenie z myślą o wydaniu online znaleźć można - uwaga, uwaga - ponad 90 tys. najróżniejszych tekstów.

Co tydzień na naszych łamach znajdziecie ponad 200 najświeższych wiadomości ze świata cyfrowej technologii oraz rozrywki, w tym codzienne dłuższe Tematy Dnia. Nasz zespół 15 dziennikarzy internetowych codziennie przygotowuje artykuły na najbardziej interesujące Was, naszych Czytelników, tematy.

Codziennie coś nowego

Ale to nie wszystko - nasz serwis przez cały czas rozbudowywany jest o nowe działy, funkcjonalności i sekcje. Teraz oprócz aktualności i materiałów archiwalnych znaleźć tu można rozbudowany serwis Download (ponad 19 tys plików do pobrania), przygotowywane przez naszą ekipę filmową relacje wideo (sekcja IDG TV), Podcasty, Blogi, wątki RSS, konkursy, quizy, sondy (w ciągu minionego roku głosowano w nich ponad 1 000 000 razy!), program TV oraz prężne Forum. Temu ostatniemu warto zresztą poświęcić większy fragment naszego tekstu - wszak nawet najlepszy serwis internetowy nie jest wart wiele, jeśli nie stoi za nim odpowiednio duża społeczność internautów. My mamy się czym pochwalić - na naszym Forum zarejestrowało się jak dotąd ponad 100 tyś. użytkowników, którzy napisali ponad 650 tys. postów".

IDG.pl ma 7 lat!

Serwis IDG TV

Rekordy IDG

Cieszymy się niezmiernie, że nasze wysiłki, których celem jest uczynienie serwisu IDG.pl (i wszystkich innych serwisów należących do IDG Poland SA) jak najatrakcyjniejszymi, jest doceniana przez Was - naszych czytelników. Dowodem tego może być ostatni rekord oglądalności - w październiku 2006 r. ponad 3,3 mln. polskich internautów odwiedziło serwisy IDG (>25% polskich internautów według badania Megapanel PBI/Gemius, październik 2006). Dla porównania - tylu mieszkańców mają takie państwa jak Łotwa, Cypr oraz Malta razem wzięte (odpowiednio 2,2; 0,7 oraz 0,3 mln). 250 tysięcy, czyli prawie 3 internautów na sekundę, odwiedza nas codziennie!!!

IDG.pl ma 7 lat!

Forum IDG

Zdmuchnij świeczki z nami

Raz jeszcze dziękujemy Wam, że przez minione 7 lat pomagaliście nam uczynić serwis IDG.pl lepszym - bez takiej motywacji z pewnością nie zdołalibyśmy uczynić go tym, czym jest dziś. Jeśli macie ochotę zdmuchnąć świeczki na urodzinowym torcie - zapraszamy na stronę urodzinową. Będzie nam również bardzo miło, jeśli w komentarzach do powyższego tekstu zechcecie złożyć nam życzenia z okazji urodzin lub przekazać sugestie dotyczące serwisu.

Autorzy najciekawszych życzeń i komentarzy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, wśród których znajdą się kody, umożliwiające dostęp do płatnych zasobów serwisu IDG.pl oraz prenumeraty cyfrowych wydań naszych magazynów.