IDG.pl - nowa "jedynka"

Strona główna serwisu IDG.pl została znacząco zmodernizowana. Nasza nowa "jedynka" oferuje teraz łatwiejszy dostęp do najnowszych tematów dnia, materiałów wideo z serwisu IDG TV, podcastów oraz wiadomości z innych serwisów, dostępnych za pośrednictwem Fidera. Zapraszamy do zapoznania się z nową strona główną IDG.pl!

Nowa "jedynka" IDG.pl

Nowa "jedynka" IDG.pl

Telewizja od IDG.pl

IDG TV - czyli internetowa telewizja

IDG TV - czyli internetowa telewizja

Najbardziej widoczną zmianą jest dodanie w górnej części strony nowej sekcji - IDG TV. W czterech "telewizorkach" prezentujemy w niej najnowsze materiały filmowe, dostępne w naszym serwisie. Jako, że wybór filmów jest naprawdę ogromny, co chwilę pojawiają się tam nowe propozycje. Są to m.in. wywiady i sondy prowadzone przez naszą ekipę telewizyjną, materiały będące uzupełnieniem tekstów (np. testy programów i sprzętu), relacje z imprez oraz zapowiedzi gier i filmów. Co ważne, do oglądania naszych materiałów nie jest potrzebne ich pobieranie - można je oglądać z poziomu strony WWW w jednej z kilku jakości (w zależności od łącza). Oglądanie można rozpocząć od razu po wejściu na stronę - reszta filmu jest pobierana już w czasie jego odtwarzania).

Podcasty, czyli nasze radio

Podcasty IDG.pl

Podcasty IDG.pl

Kolejna nowość to sekcja Podcasty, w której udostępniamy pliki dźwiękowe przygotowywane przez nasz serwis. Przypomnijmy - podcast to forma internetowej publikacji dźwiękowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS do plików dźwiękowych. Nazwa pochodzi z połączenia słów iPod - odtwarzacz muzyczny firmy Apple i broadcast (z ang. transmisja, przekaz). W naszych podcastach znajdziecie przede wszystkim codzienne zapowiedzi materiałów publikowanych w IDG.pl - dzięki temu już rano będziecie mogli dowiedzieć się, jakie materiały pojawią się później w naszym serwisie. Udostępniane przez nas pliki zapisane są w formacie MP3 - możecie więc odtwarzać je w komputerze lub przenośnym odtwarzaczu audio.

Nowe miejsce informacji

Odrobinę zmodyfikowaliśmy również sposób prezentowania najnowszych doniesień ze świata IT. Swojej lokalizacji nie zmieniły "Tematy dnia" - czyli sekcja, w której znajdziecie najnowsze przekrojowe artykuły z naszych serwisów. Pod nią znalazł się spis bieżących aktualności (który kiedyś znajdował się po prawej stronie). Nowością są również trzy sekcje - W Pracy, W Domu oraz W Drodze. Znajdziecie w nim skategoryzowane informacje - czyli aktualności podzielone tematycznie, według potencjalnych zastosowań prezentowanych w nich produktów, technologii czy usług.

Fider - czyli wszystkie "newsy" w jednym miejscu

W IDG.pl można znaleźć również wiadomości z innych serwisów.

W IDG.pl można znaleźć również wiadomości z innych serwisów.

Na nowej jedynce znalazło się również miejsce na odnośniki do aktualności pochodzących z innych serwisów, dostępnych u nas za pośrednictwem mechanizmu Fider. Dzięki nim nie opuszczając serwisu IDG.pl będziecie mogli szybko dowiedzieć się, co dzieje się na świecie (nie tylko w branży IT).

Nowości, nowości

To oczywiście nie wszystko, co obecnie znaleźć można na naszej stronie głównej - pod omówionymi powyżej nowościami umieściliśmy dodatkowe sekcje:

- Przegląd prasy - czyli informacje o tym, co ciekawego, naszym zdaniem, można znaleźć w gazetach.

- Komentarz czytelnika - najciekawszy komentarz opublikowany w naszych serwisach w ciągu ostatniej doby.

- Wywiad - czyli interesującą rozmowę z kimś niezwykle ciekawym.

- Polecamy - zbiór tekstów, które naszym zdaniem są szczególnie godne uwagi.

- Felietony - pochodzące z naszych "papierowych" wydawnictw.

- White Papers - czyli bezpłatne opracowania dotyczące wdrażania najnowocześniejszych technologii...

- Nowości Download - w tej sekcji znaleźć można informacje o najnowszych programach umieszczonych w naszej sekcji Download.

Powiedz nam, co myślisz o nowym IDG.pl!

Wszystkie powyższe modyfikacje zostały wprowadzone do serwisu IDG.pl z myślą o Was - czyli naszych czytelnikach. Bardzo jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat nowej jedynki - dlatego też zachęcamy do przesłania nam wszelkich uwag i spostrzeżeń odnośnie nowej strony. Można to zrobić za pośrednictwem specjalnego formularza kontaktowego.

Więcej informacji: IDG.pl


Zobacz również