IE 11 dla Windows 7 jest o ponad 30% szybszy od konkurencji

Microsoft udostępnił przeglądarkę Internet Explorer 11 Release Preview dla systemu Windows 7. Przekonuje przy tym, że dzięki usprawnieniom w silniku JavaScript jest ona o ponad 30% szybsza od konkurencji.

Kilka miesięcy temu Microsoft udostępnił dla systemu Windows 7 przeglądarkę Internet Explorer 11 w wersji Developer Preview. Dzisiaj można już pobierać jej kolejną wersję testową - Internet Explorer 11 Release Preview. Jednocześnie Microsoft poinformował na swoim blogu, że IE11 dla Windows 7 jest o ponad 30 procent szybszy od konkurencyjnych przeglądarek i 9 procent szybszy od IE10.

Skąd taka wydajność? Microsoft ma prostą odpowiedź: udało się ją osiągnąć dzięki usprawnieniom w opracowywanym przez niego silniku Chakra JavaScript. Na potwierdzenie tych słów udostępnił wyniki benchmarku SunSpider:

IE11 dla WIndows 7 - benchmark

IE11 dla WIndows 7 - benchmark

 

Microsoft podkreśla ponadto, że nowa przeglądarka zapewnia lepszą kompatybilność z istniejącymi stronami internetowymi oraz wsparcie dla najnowszych standardów. Więcej na jej temat możecie przeczytać na blogu IE.