IE: 370 mln internautów czeka upgrade (lub zmiana). Sprawdź, czy ciebie też

Setki milionów internautów korzystających ze starszych wersji Internet Explorera ma jeszcze niespełna sześć tygodni na podjęcie decyzji o przeprowadzeniu upgrade'u lub instalacji alternatywnej przeglądarki.

W sierpniu 2014 roku Microsoft zapowiedział, że do 12 stycznia 2016 roku większość użytkowników Internet Explorera powinna przesiąść się na ostatnią jego wersję o numerze 11. Po tym terminie wsparcie dla starszych wersji zostanie drastycznie ograniczone obejmując:

- IE9, ale jedynie dla Windows Vista i Windows Server 2008

- IE10 dla Windows Server 2012

Jeżeli więc korzystasz z systemów Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 i Windows 10 chcąc zapewnić sobie większe bezpieczeństwo będziesz musiał przesiąść się na wspomnianego IE11. Znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się jednak sięgnięcie po alternatywną przeglądarkę, np. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera.

Ilu internautów musi podjąć decyzję o ew. aktualizacji?

Dzisiaj wiemy już też dzięki danym Net Applications, że obecnie jeszcze blisko 45% użytkowników IE korzysta z wersji, które za niespełna sześć tygodni przestaną być wspierane. W sumie mamy tutaj do czynienia z 368 milionami internautów. Największą grupę wśród nich - 172-milionową - stanowią osoby używające sześcioletniego IE8. Pozostałe wersje:

- IE9 (po odliczeniu użytkowników Windows Vista): ok. 82 miliony internautów

- IE10: ok 72 milionów internautów

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [grudzień 2022]
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja