IE dla MSN

Microsoft przygotowuje specjalną przeglądarkę MSN Explorer i przebudowuje witryny serwisu MSN.

Microsoft przygotowuje ulepszoną wersję przeglądarki internetowej, która lepiej obsługuje multimedia, dedykowaną specjalnie do korzystania z serwisu MSN. Firma udostępniła już testową wersję aplikacji zwanej MSN Explorer. Przeglądarka zawiera wiele usprawnień, szczególnie przydatnych mniej doświadczonym użytkownikom. Ciekawą funkcją jest np. automatyczne uruchomienie klienta poczty, gdy internauta wpisze adres e-mail w pasku przeglądarki, co - jak twierdzi Deanna Sanford z MSN - często zdarza się początkującym użytkownikom. Przeglądarka ma wbudowany odtwarzacz obsługujący wszystkie niezbędne formaty multimedialne.

Gigant z Redmond realizuje też projekt odnowienia wyglądu i zawartości witryn, takich jak portal muzyczno-filmowy WindowsMedia.com czy finansowa witryna MoneyCentral. Wszystkie te działania mają zapewnić Microsoftowi napływ nowych subskrybentów. Microsoft zamierza tym samym, skuteczniej konkurować z America OnLine.

Działy firmy z Redmond zajmujące się serwisami internetowymi są obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi Microsoftu. W skład popularnego portalu MSN wchodzą m.in. serwis informacyjny MSNBC.com, witryna Expedia poświęcona podróżom, a także serwisy dotyczące finansów, filmów, muzyki i samochodów. Zgodnie z raportami MediaMetrix, serwis MSN pojawia się na pierwszych miejscach w rankingach popularności, pod względem liczby użytkowników pozostając wciąż w tyle za serwisem AOL.


Zobacz również