IE w szóstej odsłonie

Microsoft rozesłał do testerów wersję beta najnowszej przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Microsoft udostępnił do testów wstępną wersję przeglądarki Internet Explorer 6</a>. Według pierwszych ocen, zamieszczanych w Internecie, najnowsza wersja Internet Explorera nie wprowadzi żadnych drastycznych zmian w stosunku do obecnej (5.5.).

Nowością prawdopodobnie będzie dodanie kolejnych pasków, ułatwiających poruszanie się w Internecie. Dzięki pierwszemu, tzw. paskowi Mediów, użytkownik uzyska łatwy dostęp do plików wideo i innych serwisów multimedialnych w sieci. Obsługą tego rodzaju treści zajmie się wbudowany na stałe w przeglądarkę Windows Media Player. Drugi pasek będzie obsługiwał MSN Instant Messengera - aplikację służącą do komunikowania się w czasie rzeczywistym. Ma to być odpowiedź firmy z Redmond na sukces ICQ.

Popularną usługą, oferowaną przez nową wersję IE, może okazać się opcja My Pictures, dzięki której użytkownik będzie mógł z łatwością oglądać, zapisywać i przesyłać w Internecie pliki graficzne. Według przedstawicieli Microsoftu, wzorem dla opracowywanej wersji przeglądarki była przedstawiona na jesieni zeszłego roku uproszczona przeglądarka MSN Explorer.

Najnowsza odsłona Explorera zostanie prawdopodobnie zintegrowana z systemem operacyjnym Whistler, który pojawi się na rynku w przyszłym roku.


Zobacz również