IE7 - jest finalna wersja!

Microsoft udostępnił finalne wydanie siódmej wersji przeglądarki Internet Explorer. To pierwsze od kilku lat tak poważne uaktualnienie tego programu - IE7 wyposażony został w szereg nowych opcji, m.in. przeglądanie stron w tzw. panelach, narzędzia antyphishingowe oraz odświeżony interfejs. Znacząco poprawiono również bezpieczeństwo programu.

IE7 - jest finalna wersja!

Finalne wydanie IE7

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft zamierza rozpocząć masowe dostarczanie IE7 dopiero w listopadzie - wtedy program zacznie być dystrybuowany w ramach systemu automatycznej aktualizacji (wiadomo już, że Internet Explorer 7 będzie miał status "ważnego uaktualnienia"). Bez problemu można jednak zaopatrzyć się w program już teraz - wystarczy pobrać go z tej strony i zainstalować.

Z informacji opublikowanej na stronie Microsoftu wynika, że program zainstalować mogą użytkownicy systemów Windows XP SP2 i Windows Server 2003 SP1 (zarówno wersji 32-, jak i 64-bitowej). Wiadomo już, że IE7, który znajdzie się w systemie Windows Vista, będzie praktycznie identyczny z wersją dla Windows XP - jedyną różnicą będzie fakt, iż w nowym systemie Internet Explorer będzie wyposażony w dodatkowe narzędzie zabezpieczające, tzw. Protected Mode.

Warto wspomnieć, że Microsoft udostępnił nowe wydanie IE dosłownie w kilka dni po opublikowaniu przez Mozilla Foundation wersji RC3 najpoważniejszego, jak się wydaje, konkurenta IE7 - przeglądarki Firefox 2.0. Wedle ostatnich danych firmy Net Applications, we wrześniu na całym świecie z Internet Explorera korzystało 82,1% internautów (czyli o 4,8% mniej niż rok wcześniej), zaś z Firefoksa - 12,5% - czyli aż o 5% więcej niż rok temu.

Udostępniony właśnie Internet Explorer 7 dostępny jest na razie jedynie w angielskiej wersji językowej. Microsoft zapewnia, że zlokalizowane wersje pojawią się najpóźniej za kilka tygodni.

O nowych funkcjach IE7 możecie dowiedzieć się więcej z przeprowadzanych przez nas testów wersji beta - zachęcamy do lektury tekstów "Internet Explorer 7.0 Beta 1 w akcji" oraz "Prześwietlamy Internet Explorera 7 Beta 2 Preview!".

Aktualizacja: 19 października 2006 14:32

Specjaliści z firmy Secunia poinformowali o wykryciu pierwszego błędu w zabezpieczeniach siódmej wersji Internet Explorera. Problem dotyczy obsługi przekierowań URL - może on zostać wykorzystamy do wykradania cennych informacji. Przedstawiciele Secunia podkreślają, że nie jest właściwie nowy błąd - pół roku temu identyczną lukę wykryto w IE6. Więcej informacji znaleźć można na stronie firmy.