IE7 - premiera jeszcze w tym miesiącu

Microsoft zapowiedział, iż finalna wersja przeglądarki Internet Explorer 7 zostanie udostępniona jeszcze w październiku. Początkowo będzie ona dostępna do pobrania na stronie firmy, później pojawi się także w systemie automatycznych aktualizacji.

W tej chwili długo oczekiwana kolejna wersja przeglądarki Microsoftu dostępna jest jako tzw. RC1 (wersja Release Candidate - czyli kandydat do wersji finalnej). Przedstawiciele koncernu zapowiadają jednak, że wkrótce udostępniona zostanie finalna wersja IE7. W pierwszej kolejności wszyscy zainteresowani będą ją mogli pobrać z serwisu internetowego Microsoft Download.

Później firma zamierza dystrybuować Internet Explorera 7 za pośrednictwem mechanizmu automatycznej aktualizacji - nastąpi to w kilka tygodni po oficjalnej premierze przeglądarki. Użytkownikom, którzy z jakiegoś powodu będą chcieli zaczekać z aktualizacji IE do wersji 7, Microsoft zamierza udostępnić specjalną aplikację blokującą pobieranie i instalowanie najnowszej wersji przeglądaki.