IE7 z opcją "amnezja"

Uche Enuha, członek zespołu tworzącego siódmą wersję przeglądarki Internet Explorer, zapowiedział w firmowym blogu, że IE7 wyposażony zostanie w opcję natychmiastowego kasowania historii odwiedzonych stron oraz wszystkich plików utworzonych podczas przeglądania stron WWW.

W tym celu przeglądarka wyposażona zostanie w specjalny panel, roboczo nazwany "Delete browsing history". Z jego poziomu będzie można usunąć dane w pięciu różnych kategoriach - będą to: tymczasowe pliki internetowe, pliki cookie, historia odwiedzanych stron, dane wpisywane do formularzy oraz podawane na stronie loginy i hasła. Użytkownik będzie mógł natychmiast usunąć dane ze wszystkich kategorii lub tylko z niektórych. Enuha zaznaczył, że w poprzednich wersjach IE również możliwe było skasowanie wszystkich tych danych - ale było to dość pracochłonne, ponieważ dane z poszczególnych kategorii trzeba było kasować oddzielnie.

Warto wspomnieć, że w takie rozwiązanie wyposażone są już konkurencyjne przeglądarki - przykładem może być np. opcja "Wyczyść prywatne dane" (działająca dokładnie tak samo, jak opisane powyżej narzędzie), którą znajdziemy w Firefoksie 1.5.

Więcej informacji - oficjalny blog IE.