IE8 RC1 nie dla Windows 7 beta

Microsoft przygotowuje się do publicznej premiery pierwszego kandydata (Release Candidate) do wersji finalnej przeglądarki Internet Explorer 8. Okazuje się, że będą ją mogli zainstalować jedynie użytkownicy Windows XP i Visty. Posiadacze Windows 7 beta 1 będą musieli obejść się smakiem.

Przeglądarka Internet Explorer 8 beta 1 została udostępniona wszystkim zainteresowanym na początku marca zeszłego roku. Dopiero jednak wraz z drugą betą można z niej było wygodnie korzystać. Teraz gigant z Redmond planuje upublicznić wersję RC IE8, którą już jakiś czas temu otrzymali wybrani partnerzy i testerzy Microsoftu.

Przeglądarka IE8 RC1 powinna zostać wydana lada dzień. Oczywiście ponownie otrzymają ją wszyscy zainteresowani. Jednak pierwszy kandydat do edycji finalnej nie zostanie wydany dla użytkowników Windows 7 beta 1 (jedynie dla Windows XP, Visty oraz Windows Server). Dlaczego? IE8 jest komponentem nowego systemu i Redmond zamierza skupić się jedynie na opiniach powstałych z użytkowania Windows 7 w takiej postaci, jakim jest obecnie. Wymagałoby to zresztą pewnych nakładów pracy, związanych z opracowaniem wersji dla kolejnego systemu.

Przeglądarka Internet Explorer 8 w Windows 7 znana jest z częstego zawieszania się. Microsoft zapewne nie chce (wraz z nową edycją) dokładać problemu testerom, już z i tak nie do końca poprawnie funkcjonującym narzędziem.

IE8 RC1 nie dla Windows 7 beta

Takie komunikaty to częsta przypadłość IE8 w Windows 7

Wersja RC1 Internet Explorera 8 będzie ostatnią wersją wydaną publicznie przed premierą finalnej edycji programu, która ma nastąpić wiosną br.

Warto przeczytać: IE8 RC1 - pierwsze spojrzenie