IE8 za tydzień w Windows Update

Wczoraj miała miejsce publiczna premiera finalnej wersji przeglądarki Internet Explorer 8. Microsoft już zaplanował czas publikacji programu w usłudze Windows Update. Najszybciej IE8 odnajdą tam użytkownicy, którzy mają zainstalowane wersje beta lub RC - już w następnym tygodniu. Pozostali muszą poczekać do kwietnia br. Już w następnym miesiącu program znajdzie się także w mechanizmie aktualizacji automatycznych.

Internet Explorer 8 został oficjalnie wydany 19 marca - po roku od momentu udostępnienia pierwszej bety programu. Można go pobrać już teraz. Dla tych wszystkich, którzy np. boją się instalacji lub chcą to zrobić inaczej, Microsoft udostępni IE8 w usłudze Windows Update oraz, później, w mechanizmie aktualizacji automatycznych.

Nowy program w Windows Update znajdą najpierw użytkownicy, którzy zainstalowali pierwszą betę produktu lub edycję RC (Release Candidate) - już w następnym tygodniu. Osoby, które korzystają z Internet Explorera 7 lub 6 znajdą go dopiero na Windows Update w trzecim tygodniu kwietnia br.

IE8 znajdzie się także w aktualizacji automatycznych. Aktualizacja oznaczona ma być mianem ważna i dostępna będzie w mechanizmie aktualizującym Windows już 27 kwietnia br.

Warto przeczytać: artykuł "IE8 - ostatnia przeglądarka Microsoftu na Tridencie?"


Zobacz również